۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
کد مطلب : ۱۱۹۸۸۵

۱۳۰۰میلیارد تومان عملکرد امسال طرح «طراوت» بانک صادرات

مدیر شعب شرق تهران بانک صادرات ایران درخصوص طرح «طراوت» گفت: با توجه به اینکه این طرح می‌تواند هزینه‌های مالی واحدهای تولیدی را کاهش دهد، نقش قابل‌توجهی در رشد و توسعه شرکت‌ها خواهد داشت.
۱۳۰۰میلیارد تومان عملکرد امسال طرح «طراوت» بانک صادرات
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،  وی افزود:این طرح از ابتدای سال تاکنون بیش یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به واحدهای تولیدی پرداخت کرده است. به گفته عبدالرضا شریعتی طرح طراوت در ابتدای امسال با توجه به نام‌گذاری سال به نام رونق اقتصادی شکل گرفت. مدیران بانک صادرات با توجه به این نام‌گذاری و در راستای حفظ اشتغال و همچنین بحث توسعه تولید و کمک به واحدهای تولیدی این طرح را تهیه و ارائه کردند.

وی درخصوص جامعه هدف این طرح و اینکه چه کسانی می‌توانند از این طرح استفاده کنند خاطرنشان کرد:‌ جامعه هدف این طرح همان‌طور که از اسم طرح مشخص است تولیدکنندگان کشورمان است. این طرح مخصوص طرح اعتباری رونق تولید است. البته می‌توانیم که این طرح را به بخش مصرف و درواقع زنجیره مصرف تا تولید تعمیم بدهیم. با حمایت از مصرف‌کنندگان واحدهای تولیدی داخلی، گردش مالی و سرمایه‌ در گردش لازم را برای کلیه بخش‌های اقتصادی فراهم می‌کنیم.

مدیر شعب شرق تهران با تاکید بر اینکه اولویت این طرح بخش‌های تولیدی کشور است، بیان کرد:‌ البته مشتریان بانک صادرت و افراد و شرکت‌هایی که با بانک صادرات دارای فعالیت‌های مثبتی هستند در اولویت بالاتری قرار دارند. اما این مساله به آن معنا نیست که سایر افراد و شرکت‌ها نتوانند از این طرح استفاده کنند.

شریعتی افزود: هر یک از شرکت‌ها و افرادی که متقاضی استفاده از این طرح باشند می‌توانند با مراجعه به شعب بانک صادرات و پس از اعتبارسنجی لازم از این طرح بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه محدودیت زمانی برای اجرای این طرح اعمال نشده اظهار کرد: برای سال آینده هم این طرح ادامه خواهد داشت. با روش‌های جدید می‌توان این طرح را توسعه داد و بخش‌های بیشتری از جامعه تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان را مورد حمایت قرار داد.

شریعتی با اشاره به تاثیرگذاری این طرح در کاهش هزینه‌های مالی تولیدکنندگان تاکید کرد:‌ البته این طرح با توجه به اینکه می‌تواند هزینه‌های مالی واحدهای تولیدی را کاهش دهد و به عبارتی بسیار کارآتر منابع بانکی را به جمع بیشتری از تولیدکنندگان داخلی اختصاص دهد نقش قابل‌توجهی در رشد و توسعه شرکت‌ها خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اساس این طرح بر مبنای اعتبارات اسنادی یا ال‌سی بنا شده است، گفت: در بخش صدور اعتبارات اسنادی در سیستم بانکی هزینه‌های حداقلی یا به عبارتی کارمزدهای حداقلی اخذ می‌شود. این مساله هم به نفع واحدهای تولیدی است و هم درآمدهای کارمزدی بانک را افزایش می‌دهد.

شریعتی افزود: بنابراین در صورت‌های مالی متقاضیان این طرح آثار مثبتی خواهد داشت و همچنین برای بانک هم درآمدهای غیرمشاع مورد نظر بانک را افزایش خواهد داد و وضعیت مناسب‌تری در صورت‌های مالی ایجاد خواهد کرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا و کاهش تقاضای بازار جهانی روانکار
مهندس علیرضا آمار محمدی – کارشناس ارشد روانکارهای خودرویی و صنعتی
آینده صنعت پتروشیمی (حرکت به سمت پلاستیک ها و کود های پایدارتر)
سجاد کشاورزیان ، دکترای انرژی دانشگاه پلی تکنیک میلان، پژوهشگر در پتروشیمی نوری (برزویه)