۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
کد مطلب : ۱۲۷۴۷۸

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۶/۲۱

به دنبال افزایش غیرمنتظره میزان ذخایر نفت آمریکا و تداوم تقاضای ضعیف انرژی به دلیل بحران کرونا قیمت نفت روز جمعه روند کاهشی خود را تداوم بخشید.
قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۶/۲۱
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 8 سنت معادل 0.2 درصد کاهش به 39 دلار و 98 سنت رسید. دیروز هم نفت برنت حدود 2 درصد ارزان شده بود. نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم پس از کاهش 2 درصدی در جلسه قبل، امروز با 2 سنت افت به 37 دلار و 28 سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی در مسیر ثبت دومین کاهش هفتگی قرار دارد.
در آمریکا، بر اساس آمارهای دولتی، میزان ذخایر نفتی طی هفته گذشته بر خلاف پیش بینی ها رشد داشته، زیرا پالایشگاه ها پس از طوفان در خلیج مکزیک و مناطق اطراف، فعالیت های خود را با کندی از سر گرفته اند.
ادوارد مویا، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در این باره گفت: «پس از چند طوفان شدید تولید نفت خام در حال افزایش است، اما چشم انداز ضعیف تقاضا و شروع فصل تعمیرات پالایشگاه ها موجب خواهد شد تا قیمت نفت همچنان تحت فشار باقی بماند.»
میزان ذخایر نفت خام آمریکا هفته گذشته میلیون بشکه رشد داشت در حالی که شرکت کنندگان در نظرسنجی رویترز انتظار کاهش 1.3 میلیون بشکه ای را داشتند.
به دنبال دریافت سیگنال های کاهشی، تجار شروع به اجاره مجدد تانکرهایی برای ذخیر سازی نفت خام و گازوئیل کرده اند، زیرا با تداوم شیوع کرونا روند ترمیم اقتصادی متوقف شده است.
از سوی دیگر، ظرفیت مخازن ذخیره نفت در خشکی رو به اتمام است و بنابراین ذخیره بر روی آب تنها گزینه پیش روی تولید کنندگان نفت است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هر سهم پالایشگاههای ایران چقدر می ارزد؟
مهندس محمد صادقی/کارشناس بازار سرمایه
دکتر علیرضا علوی
دکتر علیرضا علوی/مدیرکل روابط عمومی منطقه آزاد کیش