۰
۶
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۰
کد مطلب : ۳۵۹۹۴
اخراج از رسانه ی نفت به خاطر اینستاگرام؛

ماجرای اخراج قدمعلی عکاس با سابقه وزارت نفت چه بود؟+حکم اخراج

به گزارش نفت ما ،  چند روز پیش به خاطر یکی از پست های اینستاگرامم از کار در خبرگزاری شانا، رسانه ی اداره کل روابط عمومی وزارت نفت برکنار شدم. طی نامه ای که نه کسی مسوولیت اخراج ام را پذیرفته نه علت آن آمده است. پستی که عکسی از معاون بین الملل وزیر نفت، امیرحسین زمانی نیا بود و اتفاقا به نوعی تمجید از او. پس چند روز که از اخراجم و علت آن مطمئن شدم خواستم هم موضوع را اینجا برای دوستانم بگویم و هم خاطره ای را نقل کنم.
تیرماه 92 در میانه ی دولت آقای احمدی نژاد وقتی مسعودمیرکاظمی وزیر وقت نفت را برکنار کرده بود، درحالی که برای شانا کار می کردم در جلسه ی سخنرانی محمد علی آبادی سرپرست وزارت نفت، سه عکس از خمیازه پیاپی مدیرعامل وقت شرکت ملی  نفت، فرمانده وقت قرارگاه خاتم و یکی دیگر از مدیران ارشد نفت  روی وبلاگم منتشر کردم که باز نشر این عکس ها توسط خبرآنلاین و باز نشر خبر این سایت توسط ده ها سایت دیگر، باعث شد بلافاصله این عکس ها در مجموع روی این سایت ها ده ها هزار بار کلیک شود. برخلاف انتظار تنها بازخوردی که از مدیرکل وقت روابط عمومی وزارت نفت داشتم چند پرسش از دفتر ایشان بود و به هیچ وجه بازخورد منفی ای نداشتم. در دولتی که تمام و کمال متهم به برخورد خشن با رسانه ها بود و هست.
از سال ها پیش از اینکه شبکه های اجتماعی امروزی فعال شود، حتی پیش از اینکه خودم دوربین دیجیتال داشته باشم روی سایتی به نام طوسی وبلاگ داشتم و پس از آن روی سایت خودم و اکنون بیشتر روی شبکه های اجتماعی هر از چندی آنچه در سر دارم می نویسم  یا عکسی را نشان می دهم. حتی در سال 88 و پس از آن. این اولین بار است که موضوعی چنین پیش پا افتاده و حتی در کمال تعجب موضوعی مثبت و در تمجید از مجموعه ای باعث چنین بازخورد احمقانه ای از سوی آن مجموعه برایم شده است.
این دو موضوع در دو دولت متفاوت و برخورد خلاف انتظار آنها بیش از هر چیز شاید ناآگاهی مدیران حکومتی فارغ از جناح و دسته بندی شان، نسبت به رسانه ها را بازگو می کند. امید که این ماوقع خیر باشد برای شانا و البته برای من.      
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حامد قاسمی
عجب!!!!
سال هاست ایشون رو می شناسم
و جز خوش اخلاقی و حرفه ای گری ازش ندیدم
حالم بد شد از اینهمه بی عدالتی و بی فرهنگی
لبخندت ماندگار دوست خوبم!
متاسفیم برای مدیرکل روابط عمومی
ناشناس
باعث تأسفه واقعا
خفقان توي اين دولت موج ميزنه...
چه كسي به مديران روابط عمومي اجازه داده اين چنين فرعون وار و يزيد وار ، مغرورانه حكم اخراج يك كارمند صادق و خدوم رو يك شبه صادر كنند؟؟

دوستان خودشون بهتر مي دونند كه اگر روابط عمومي نفت نبود، بايد الان تو دانشگاه علمي،كاربردي ، ساعتي تدريس مي كردن.....
متاسفم برای مدیران عقده ای و کوتوله که متاسفانه بر ثروت ملی ما هم دارن حکمرانی می کنند
ناشناس
جناب به اصطلاح دكتر براتون متاسفم كه راحت حكم به اخراج نيروهاتون ميدين، راحت ميشه با ديدن آدمهاي درو ورتون به شخصيت مريضتون پي بد. منتظر چوب بي صداي خدا باشيد.
قیمت سوخت و سراب توسعه
محسن دلاویز /مشاور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت
راهکاری جهت حرکت به سمت توسعه ی پایدار نفت
سجاد کشاورزیان/ دکترای انرژی دانشگاه پلیتکنیک میلان و پژوهشگر پتروشیمی نوری