۱
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸
کد مطلب : ۱۳۷۵۶۷

افتتاح ناقص خط لوله گوره-جاسک

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه ۵۰ هزار میلیارد تومان برای خط لوله گوره به جاسک هزینه شده، گفت: افتتاح زودهنگام و ورود نفت به لوله‌ها و عدم استمرار انتقال نفت منجر به از بین رفتن بسیاری از تأسیسات و خراب شدن آنها خواهد شد.
افتتاح ناقص خط لوله گوره-جاسک
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   حجت‌الاسلام حسین میرزایی عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی چند روز قبل و از افتتاح طرح بزرگ هزار کیلومتری خط لوله گوره به جاسک در کمیسیون اصل 90 جلسه‌ای برگزار شد و افراد فنی دخیل در پرونده توضیحاتی ارائه کردند.
نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: از پنج تلمبه‌خانه این مسیر فقط 2 تلبمه‌خانه 70  تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشتند و بقیه تلمبه‌خانه‌ها آمادگی افتتاح را نداشتند. ضمن اینکه بخش‌هایی از مسیر اصلاً لوله‌گذاری نشده بود.
نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بخش‌هایی از لوله‌گذرای خط گوره به جاسک حفاظت کاتودیک آن تأمین نشده است و در بخش‌هایی از این خط لوله‌های فرسوده به کار برده‌اند که شکاف‌هایی در این خط وجود دارد که عکس و فیلم‌های آن موجود است. 
میرزایی عنوان کرد:‌ به آقای روحانی اعلام کرده‌ایم که با افتتاح زودهنگام خط لوله گوره به جاسک ضربه بزرگی به سرمایه‌گذاری 2 میلیارد دلاری (50 هزار میلیارد  تومانی) زده می‌شود. این در حالی است که این رقم معادل یارانه حدود 2 سال ایرانیان است.
عضو کمیسیون اصل 90 ادامه داد: افتتاح زودهنگام و ورود نفت به لوله‌ها و عدم استمرار انتقال نفت منجر به از بین رفتن بسیاری از تأسیسات و خراب شدن آنها شده و لوله‌ها دچار فرسدگی می‌شود. در حالیکه به نظر می‌رسد مشابه همین اقدام در سایر پروژه‌های افتتاح شده پایان دولت دوازدهم هم رخ داده است.
نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه مسئولین پروژه خط لوله گوره به جاسک در پاسخ به این انتقادات اعلام کردند خود ما این پروژه‌ را آغاز کرده‌ایم و در دولت ما باید ا فتتاح شود.
 
منبع: فارس 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما