۳
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۷
کد مطلب : ۱۴۳۵۲۷
صادرات فرآورده‌های نفتی در قالب محصولات پتروشیمی؛

وزارت صمت تعریف درستی از محصولات پتروشیمی ندارد

سید حمید حسینی گفت: بخشی از آماری که درباره صادرات محصولات پتروشیمی منتشر می‌شود، درست نیست. حدود ۷ تا ۸ میلیارد دلار از محصولاتی که سال گذشته به نام پتروشیمی صادر شده، هیدروکربن و فرآورده‌های نفتی بوده که نشان می‌دهد، تعریف درستی از محصولات پتروشیمی وجود ندارد.
وزارت صمت تعریف درستی از محصولات پتروشیمی ندارد
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "، سید حمید حسینی گفت: بخشی از آماری که درباره صادرات محصولات پتروشیمی منتشر می‌شود، درست نیست. حدود ۷ تا ۸ میلیارد دلار از محصولاتی که سال گذشته به نام پتروشیمی صادر شده، هیدروکربن و فرآورده‌های نفتی بوده که نشان می‌دهد، تعریف درستی از محصولات پتروشیمی وجود ندارد.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی می‌گوید: ساختار جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت، فاقد بخشی برای پیگیری مسائل فرآورده‌های نفتی است که بیشترین رقم صادرات و واحد‌های تولیدی را دارند و از خود این وزارتخانه مجوز و موافقت اصولی دریافت کرده‌اند و فقط بخشی را برای محصولات شیمیایی و پلیمری در نظر گرفته‌اند.
پیش تر، مرتضی شاهمیرزایی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، از صادرات ۹ میلیارد دلاری محصولات این صنعت در سال گذشته خبر داده بود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما