۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۵
کد مطلب : ۱۵۳۸۱۷

«آرامکو» مالک ۱۰ درصد یک شرکت نفتی چینی شد

شرکت آرامکو مالکیت ۱۰ درصد سهام شرکت پتروشیمی «رونگ شنگ» که تولیدات پتروشیمی محدودی در بورس شنگن دارد، را به ارؤش ۳.۶ ملیارد دلار خریداری کرد.
«آرامکو» مالک ۱۰ درصد یک شرکت نفتی چینی شد
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، شرکت آرامکو طی بیانیه خود گفت که این معامله نقش بزرگی در افزایش توسعه شرکت در فرایند پالایش و تولید مواد شیمیایی و بازاریابی در چین دارد.
مسئولان آرامکو گفتند که با این توافق، روزانه 480 هزار بشکه نفت خام را برای شرکت نفتی و پتروشیمی «ژی ژیانگ» وابسته به شرکت رونگ شنگ تأمین خواهد کرد.
شرکت رونگ شنگ مالک 51 درصد از سهام شرکت ژی ژیانگ است که بزرگترین مجتمع پالایشگاهی و تولید محصولات شیمیایی چین را در اختیار دارد و سالیانه 4.2 ملیون تن اتیلن تولید می کند.
این معامله پس از اعلام پروژه مشترک عربستان با چین تحت عنوان «آرامکو هوآژین» با ارزش بیش از 12 ملیارد دلار صورت گرفت تا یک پالایشگاه بزرگ و مجتمع تولید موادپتروشیمی در شمال شرق چین در سه ماهه دوم سال 2023 ساخته شود.
آرامکو که مالک 30 درصد از طرح «آرامکو هوآژین» است، روزانه حدود 201 هزار بشکه از نفت خام را به این مجتمع می فرستد.
شراکت آرامکو از طریق همکاری به شرکت رونگ شنگ و طرح مشترک آرامکو هوآژین روزانه حدود 690 هزار بشکه نفت خام را به تاسیسات تبدیل پتروشیمی وارد خواهد کرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چرا راه اندازی طرح NGL-۳۲۰۰پالایشگاه گاز هویزه خلیج فارس ارزشمند است؟
عبدالامیر دیوان بچاری/مدیرعامل و مدیراجرایی اسبق طرح NGL-۳۲۰۰
مسجدسلیمان میعادگاه کشف نفت در ایران
شیدا آریایی پور/حقوقدان،پژوهشگر
نمایشگاهی که فقط اسم بین‌المللی را یدک می کشد
شیدا آریایی پور/حقوقدان ، پژوهشگر