۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰
کد مطلب : ۱۵۴۹۸۹

ایران و عراق تفاهمنامه نفتی امضا کردند

تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های آموزشی بین وزارتخانه‌های نفت ایران و عراق امضا شد.
ایران و عراق تفاهمنامه نفتی امضا کردند
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های آموزشی بین وزارتخانه‌های نفت ایران و عراق همزمان با برگزاری نشست کمیته عالی مشترک دو کشور به امضای مهدی علی‌مددی، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزیر نفت ایران و هشام یاس، مدیرکل آموزش وزارت نفت عراق رسید.
نشست کمیته عالی مشترک ایران و عراق در بخش نفت برای گسترش روابط دو کشور روز سه‌شنبه (19 اردیبهشت‌ماه) به ریاست احمد اسدزاده، معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت برگزار شد.
در این نشست محور‌های همکاری دوجانبه در زمینه میدان‌های مشترک، صادرات خدمات فنی و مهندسی و همکاری‌های آموزشی به تفضیل بررسی و تصمیم‌های راهگشایی برای اجرای تفاهم‌های دوجانبه در بخش نفت گرفته شد.
جواد اوجی، وزیر نفت ایران نیز چهارشنبه، 20 اردیبهشت‌ماه در رأس هیئتی به عراق سفر کرد و در جریان این سفر با محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق، حیان عبدالغنی، وزیر نفت عراق و زیادعلی فاضل، وزیر برق عراق برای افزایش سطح همکاری‌های دو کشور در بخش انرژی مذاکره می‌کند.
سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری به‌تازگی پس از دیدار و گفتگو با عبداللطیف رشید، رئیس‌جمهوری عراق در تهران تأکید کرده بود که روابط تهران و بغداد در حوزه زیرساختی همچون آب، برق، گاز و انرژی باید به‌نحوی ادامه یابد که استفاده از ظرفیت‌های موجود نیاز‌های دو طرف را به‌طور کامل برطرف کند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما