کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تهدید شرکت‌های بزرگ نفتی برای محیط زیست

16 شهريور 1398 ساعت 17:09

طبق اعلام کربن ترکر، چنانچه دولت‌ها مقررات سختگیرانه محدودکننده آلودگی گازهای گلخانه‌ای را اجرا کنند، حدود ۲ تریلیون و ۲۰۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذاری شرکت‌های نفتی تا سال ۲۰۳۰ هدر خواهد رفت.


   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،  یک اندیشکده اعلام کرد که شرکت‌های بزرگ نفتی با سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد دلاری در پروژه‌های جدید، تحقق اهداف زیست محیطی سازمان ملل متحد را به چالش کشیده‌اند.

  اندیشکده کربن ترکر جمعه، ۱۵ شهریورماه اعلام کرد : شرکت‌های بزرگ نفتی پروژه‌هایی با هزینه ۵۰ میلیارد دلار را از سال گذشته میلادی تاکنون تصویب کرده‌اند که در صورت اجرای توافق تغییرات اقلیمی پاریس، توجیه اقتصادی نخواهند داشت.

تحلیلگران این اندیشکده در گزارشی اعلام کردند که برنامه‌های سرمایه‌گذاری شرکت‌های انگلیسی-هلندی شل، بی‌پی انگلیس و اکسون موبیل آمریکا و دیگر شرکت‌های نفتی با توافق تغییرات اقلیمی پاریس ۲۰۱۵ همخوانی ندارد.

اندرو گرانت، از نویسندگان گزارش کربن ترکر، گفت: همه شرکت‌های بزرگ نفتی ضد توافق پاریس اقدام و در پروژه‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که در تقابل با اهداف این توافق هستند.

طبق محاسبه این مؤسسه، ۱۸ پروژه تازه تأییدشده شرکت‌های نفت و گاز که حدود ۵۰ میلیارد دلار ارزش دارند، در دنیای تازه‌ای که به کاهش آلودگی‌های کربنی گرایش دارد، به شدت ارزش اقتصادی خود را از دست می‌دهند.

سرمایه‌گذاری ۱۳ میلیارد دلاری شل در پروژه کانادا ال ان جی، سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلاری شرکت‌های بی‌پی، اکسون موبیل، شورون و اکینور در توسعه یک میدان نفتی در جمهوری آذربایجان و سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلاری بی‌پی، اکسون موبیل، شورون، توتال و اکینور در یک پروژه حفاری در آب‌های عمیق در آنگولا، از جمله پروژه‌های جدیدی است که با توافق پاریس همخوانی ندارند.

طبق اعلام کربن ترکر، چنانچه دولت‌ها مقررات سختگیرانه محدودکننده آلودگی گازهای گلخانه‌ای را اجرا کنند، حدود ۲ تریلیون و ۲۰۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذاری شرکت‌های نفتی تا سال ۲۰۳۰ هدر خواهد رفت.

منبع:شانا


کد مطلب: 116920

آدرس مطلب :
http://www.naftema.com/news/116920/تهدید-شرکت-های-بزرگ-نفتی-محیط-زیست

نفت ما
  http://www.naftema.com