کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

دفاع وزیر نفت عربستان از نفت شیل آمریکا

16 آذر 1398 ساعت 15:33

  وزیر انرژی عربستان گفت: تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا هیچ کار اشتباهی انجام نداده‌اند، آنها نیازهای انرژی آمریکا را هدف خود قرار داده و تعداد بشکه‌های بیشتری تولید می‌کنند. آنها همچنین با این کار باعث رشد اقتصاد و ایجاد شغل شده‌اند. آنها کار فوق‌العاده‌ای انجام داده‌اند. 


   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،   وزیر انرژی عربستان سعودی، شاهزاده عبدالعزیز، هرگونه رقابت بین اوپک و تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا را رد کرد. او در دفاع از تولیدکنندگان آمریکایی گفت آنها شغل ایجاد می‌کنند.

عبدالعزیز که به دنبال توافق کاهش تولید جدید اوپک پلاس در اجلاس وین با خبرنگار سی‌ان‌بی‌سی صحبت می‌کرد، گفت: تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا هیچ کار اشتباهی انجام نداده‌اند، آنها نیازهای انرژی آمریکا را هدف خود قرار داده و تعداد بشکه‌های بیشتری تولید می‌کنند. آنها همچنین با این کار باعث رشد اقتصاد و ایجاد شغل شده‌اند. آنها کار فوق‌العاده‌ای انجام داده‌اند. 

شکوفایی تولید نفت شیل آمریکا در کنار عوامل دیگر باعث سقوط قیمت‌های نفت شد و اعضای اوپک را مجبور کرد برای جلوگیری از کاهش قیمت‌ها وارد عمل شده و تولید خود را کاهش دهند.

تولیدکنندگان نفت شیل جزئی از این توافق نبودند و بر خلاف اعضای اوپک و متحدان آنها (شامل روسیه) تولید خود را بالا بردند.  به این ترتیب آمریکا در حال حاضر بالاتر از روسیه و عربستان سعودی به بزرگترین تولیدکننده نفت جهان تبدیل شده است. 

عبدالعزیر در پاسخ به سوالی در مورد احتمال تشکیل ائتلاف اوپک و تولیدکنندگان شیل در آینده، از محدودیت‌های قانونی سخن گفت، اما اشاره کرد که عربستان سعودی و شرکت نفت این کشور، آرامکو، بین‌المللی‌تر از گذشته عمل خواهند کرد.


کد مطلب: 118890

آدرس مطلب :
http://www.naftema.com/news/118890/دفاع-وزیر-نفت-عربستان-شیل-آمریکا

نفت ما
  http://www.naftema.com