کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

پتروشیمی خارک دوستدار محیط زیست

23 شهريور 1399 ساعت 10:49

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: با ابتکار یک شرکت دانش بنیان و راه‌اندازی واحد بازیافت گسولین دی.ام.دی در پتروشیمی جزیره خارک مشکل زیست محیطی این واحد برطرف شد.


 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   فرهاد قلی نژاد  اظهارکرد: این واحد عملیاتی برای بازیافت گسولین دی.ام.دی (DMD) به روش تقطیر به صورت Skid Mounted در مدت کمتر از یک سال در مجتمع پتروشیمی خارک احداث و بهره‌برداری شد.
وی گفت: ایده اولیه به صورت یک طرح در واحد تحقیق و توسعه پتروشیمی خارک مبنی بر جداسازی ترکیبات گوگردی از گسولین دی.ام.دی با روش تقطیر مطرح و سپس شرکت دانش تک انرژی سبز با توجه به توانایی‌های علمی و فنی و اجرایی، ایده اولیه را به یک واحد عملیاتی و تجاری برای تولید یک محصول ارزشمند تبدیل کرد.
قلی نژاد ادامه داد: در این ارتباط فاز مهندسی شامل طراحی پایه و جزئی انجام و سپس با تایید کارفرما، عملیات ساخت و خرید تجهیزات وفق شرایط قرارداد انجام شد.
وی افزود: تامین تمامی تجهیزات و پایپینگ پروژه در کارگاه  این شرکت انجام و سپس پکیج تجهیزات به صورت SKID به محل احداث پروژه در مجتمع پتروشیمی خارک واقع در جزیره خارک منتقل و در مدت کوتاهی به طور کامل در محل استقرار نصب شد.
قلی نژاد عنوان کرد: با راه‌اندازی این واحد در پتروشیمی خارک مواردی از قبیل اجرای موفق صفر تا ۱۰۰ پروژه و ایجاد دانش فنی بومی توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی، جلوگیری از هدر رفتن وآلوده کردن محیط زیست با سوختن سه تن گسولین در روز و تبدیل آن به محصول قابل فروش واحداث پکیج برای بازیافت سه تن در روز گسولین با سولفور کل ppm ۲۰ و انتقال آن به چرخه محصولات با ارزش از گسولین DMD با سولفور کل ۲۰ - ۳۰ درصد محقق شد.


کد مطلب: 127567

آدرس مطلب :
http://www.naftema.com/news/127567/پتروشیمی-خارک-دوستدار-محیط-زیست

نفت ما
  http://www.naftema.com