کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ورود به کربلا تا ۱۳ محرم ممنوع شد

12 مرداد 1399 ساعت 13:52

مسوولان کربلا امروز (یکشنبه) اعلام کردند که با توجه به بحران شیوع «ویروس کرونا» و به منظور جلوگیری از انتشار گسترده آن، ممنوعیت ورود به این استان تا ۱۳ محرم، تمدید می‌شود.


 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   استاندار و رئیس کمیته بحران استان کربلا در تصمیمی ممنوعیت ورود به شهر کربلا برای مسافران و زائران را تا ۱۳ محرم تمدید کرد.
«نصیف الخطابی» در گفت و گویی با رسانه های عراقی اعلام کرد که این تصمیم بر اساس فتوای آیت الله «سید علی سیستانی» مرجعیت عالی دینی عراق و در راستای حفظ جان و ایمنی شهروندان به ویژه با شدت گرفتن ابتلا به ویروس کرونا در عراق اجرایی شده است.
مقام‌های شهرهای مذهبی کربلا و نجف چهارشنبه هفته گذشته (۸ مرداد) به منظور پیشگیری و جلوگیری از گسترش همه‌گیری ویروس کرونا در تعطیلات عید قربان، مقررات ممنوعیت رفت و آمد در این استان‌ها اعمال کردند.
بر این اساس از چهارشنبه هفته گذشته ورود به این استان‌ها ممنوع اعلام و همه مسیرهای آنها برای جلوگیری از ورود مسافران و زائران بسته شد.
آمار ابتلا به کرونا در عراق از تعطیلات عید فطر به بعد رشد فزاینده‌ای گرفته و از حدود ۱۰۰ مورد روزانه اکنون به نزدیک سه هزار مورد افزایش یافته است.      
بر پایه تازه‌ترین آمار وزرات بهداشت عراق، تاکنون ۱۲۶ هزار و ۷۰۴ مورد ابتلا، ۴ هزار و ۸۰۵ نفر فوت شده و ۸۹ هزار و ۲۷۵ مورد بهبود یافته از ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.


کد مطلب: 126209

آدرس مطلب :
https://www.naftema.com/news/126209/ورود-کربلا-۱۳-محرم-ممنوع

نفت ما
  https://www.naftema.com