کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

آتش سوزی در پتروشیمی خارگ با ۱ کشته

30 آبان 1399 ساعت 9:34

معاون اچ اس ای پتروشیمی خارک گفت: پتروشیمی جزیره خارک دچار آتش سوزی شد و متاسفانه در پی این حادثه یک نفر فوت و چند تن مصدوم شدند.


 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   مجتبی یغمایی با اشاره به جزئیات و علت حادثه، اظهار کرد: با توجه به اینکه از دیروز تاکنون در تعمیرات اساسی هستیم و در ابتدای تعمیرات اساسی برج های فرایندی تخلیه می شوند و به دلیل اینکه مقداری هیدروکربن در مسیر وجود داشته و به سمت آبراهه رفته و به یک منبع حرارتی رسیده شاهد آتش سوزی بودیم.
وی با تاکید بر اینکه آتش سوزی وسعت زیادی نداشت و سریعا برطرف شد، تصریح کرد: علت فوت این شخص این بوده که چند نفر در آن منطقه مشغول کار دیگری بودند و این فرد در بالای یکی از برج های فرایندی حضور داشته و به دلیل استرس ناشی از حریق خودش را از بالای برج پرت می کند که همین مساله موجب فوت این فرد شده است.
به گفته وی یک نفر مصدوم شدید و دو نفر مصدوم سطحی دیگر نیز این حادثه به دنبال داشت که این دونفر مشکل خاصی ندارند و شخصی که مصدومیت بیشتری داشت به بیمارستان منتقل شده است.
گفتنی است که واحد LPG  پتروشیمی خارک از چهارشنبه برای تعمیرات اساسی از مدار تولید خارج شده است.  در مجتمع پتروشیمی خارک، سالانه یک میلیون و ۱۳۵ هزار تن متانول، پروپان، بوتان، پنتان و گوگرد تولید می‌شود.

منبع: ایسنا 


کد مطلب: 130093

آدرس مطلب :
https://www.naftema.com/news/130093/آتش-سوزی-پتروشیمی-خارگ-۱-کشته

نفت ما
  https://www.naftema.com