کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

پیش بینی iea از افزایش تقاضای نفت

24 شهريور 1400 ساعت 9:34

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد پیش‌بینی می‌شود تقاضای جهانی برای نفت پس از سه ماه متوالی کاهش به خاطر گسترش ویروس کرونای دلتا، با آغاز فصل پاییز1.6 میلیون بشکه در روز افزایش یابد و این روند افزایشی تا پایان سال جاری میلادی ادامه یابد.


 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   این آژانس در گزارش بازار نفت پیش بینی خود از رشد تقاضا در کل سال 2021 را پایین آورد ولی اعلام کرد گسترش واکسیناسیون کرونا احتمالا تقاضا برای نفت را در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی افزایش می دهد.
آژانس بین‌المللی انرژی حالا تخمین می‌زند تقاضای جهانی برای نفت 5.2 میلیون بشکه در روز در 2021 افزایش یابد، یعنی حدود 110 هزار بشکه در روز کمتر از آخرین پیش‌بینی این آژانس در ماه گذشته. در گزارش ماه اوت پیش‌بینی شده بود تقاضای جهانی نفت 5.3 میلیون بشکه در روز در 2021 و 3.2 میلیون بشکه در روز در 2022 افزایش یابد. آژانس بین‌المللی انرژی در ماه گذشته اعلام کرد محدودیت‌های رفت و آمد در آسیا برای مقابله با ویروس کرونای دلتا روند رشد تقاضای نفت در نیمه دوم 2021 را آهسته می‌کند.
این آژانس در گزارش خود آورده است:«اگر ائتلاف اوپک پلاس به افزایش تولید خود ادامه دهد، بازار نفت باید از آغاز فصل پاییز تعادل بیشتری پیدا کند. ولی عرضه نفت در اوایل 2022 آنقدر بالا خواهد بود که ذخایر خالی شده را پر کند».
اوپک در گزارش ماهانه بازار نفت اعلام کرد پیش‌بینی می‌شود تقاضای جهانی نفت در سال آینده میلادی حدود 4.2 میلیون بشکه در روز نسبت به 2021 افزایش یابد. این رقم 900 هزار بشکه در روز بیشتر از پیش بینی قبلی این گروه است.

منبع: تسنیم 


کد مطلب: 139306

آدرس مطلب :
https://www.naftema.com/news/139306/پیش-بینی-iea-افزایش-تقاضای-نفت

نفت ما
  https://www.naftema.com