کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

انفجار خط انتقال گاز شایعه یا واقعیت؟

28 شهريور 1400 ساعت 15:11

ظهر امروز خبرهایی در خصوص انفجار خط انتقال گاز یکی از شرکت‌های نفتی در تالاب هورالعظیم منتشر شد اما واقعیت ماجرا چیست؟


 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   ظهر امروز خبرهایی در خصوص انفجار ناشی از نشت خط انتقال گاز  يكی از شركت های نفتی فعال در تالاب هورالعظيم(هويزه) در فضای مجازی منتشر شد که بر اساس گزارش های ارسالی این حادثه  يك کشته و ٢مصدوم برجای گذاشته است. 
محمد بستان زاده مدیر ایمنی طرح آزادگان جنوبی با رد وقوع انفجار در یکی از شرکت‌های نفتی واقع در شهرستان هویزه، اظهار کرد: این خبر صحت ندارد و تا کنون چنین گزارشی به دست ما نرسیده ست.
وی با بیان اینکه تا ده دقیقه پیش وضعیت سایت‌های شرکت‌های نفتی را کنترل کرده‌ام، افزود: چنین حادثه‌ای حداقل در حوزه نفتی غرب کارون، آزادگان جنوبی و یاران چنین حادثه‌ای رخ نداده است.
رضازاده، رئیس واحد HSE شرکت مهندسی و توسعه نفت   گفت: خطوط نفتی مستقر در تالاب هورالعظیم به صورت مستمر رصد می‌شوند و در صورت وقوع نشتی، رفع مشکل و جلوگیری از گستردگی بعمل می‌آید، که بر اساس بازدید‌هایی که دیشب و امروز انجام شد، نشتی نفت مشاهده نشده است.
او افزود: با توجه به کاهش بارندگی و کمبود آب در این تالاب به ویژه در حوضه‌های ۳، ۴ و ۵، شاهد بیرون آمدن ریشه نیزار‌ها و ایجاد لجن زار‌ها در منطقه هستیم که این اتفاق سبب متساعد شدن خود به خودی گاز متان از نیزار‌ها می‌شود و براساس شواهد و مستندات و اخبار دریافتی، شامگاه گذشته ۲ صیاد که در تالاب اتراق کرده بودند و جسد آن‌ها پیدا شده، این احتمال وجود دارد که مسمومیت بر اثر استنشاق گاز رخ داده است.
حبیب عفری مفرد، فرماندار هویزه با تایید خبر فوت ۲ صیاد گفت: علت فوت آن‌ها نامعلوم است و براساس گزارش‌های اولیه علت آن مسمومیت بر اثر گاز متان عنوان شده، البته هم اکنون اجساد افراد مذکور به پزشکی قانونی انتقال یافته اند و منتظر نظر آن‌ها هستیم تا علت اصلی را اعلام خواهیم کرد.
عارف اصل شرهانی، مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خوزستان در این خصوص اظهار داشت: دیشب گزارشی مبنی بر کشف جسد ۲ مرد و مسموم شدن یک نفر در تالاب هورالعظیم اطلاع رسانی شد و نیرو‌های امدادی با حضور در محل حادثه، نسبت به انتقال فرد مسموم اقدام کردند و اجساد نیز به پزشکی قانونی برای بررسی علت مرگ انتقال یافتند.
بر اساس اطلاعات رسیده از منابع محلی گفته می‌شود: شب گذشته دو نفر از صیادان در اثر گاز فاضلاب موجود در تالاب دچار خفگی شده بودند فوت شدند اما برخی رسانه‌ها مدعی انفجار گاز در یکی از شرکت‌های نفتی و فوت یک نفر شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران 


کد مطلب: 139438

آدرس مطلب :
https://www.naftema.com/news/139438/انفجار-خط-انتقال-گاز-شایعه-یا-واقعیت

نفت ما
  https://www.naftema.com