کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

تانکر حامل سوخت آمونیاک در قزوین واژگون شد

16 مهر 1400 ساعت 10:12

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: تانکر ۱۸ هزار لیتری ماده شیمیایی آمونیاک ساعاتی قبل در شهرستان بویین زهرا واژگون شد.


 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   قدرت الله مهدیخانی  اظهار داشت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر واژگونی یک دستگاه تریلر حاوی مواد شیمیایی آمونیاک در حوالی شهر عصمت آباد از توابع شهرستان بویین زهرا، بلافاصله ایستگاه های آتش نشانی عصمت آباد، بویین زهرا و قزوین به همراه نیروهای امدادی هلال احمر، اورژانس، راهداری و نیروی انتظامی به محل حادثه اعزام شدند.
وی تصریح کرد: با توجه به خطرپذیری و اشتعال بالای این ماده شیمیایی، در اینگونه موارد بلافاصله محل حادثه تا شعاع ۱۵۰ متری باید تخلیه کامل شود.
به گفته این مسوول مدیریت بحران، تانکر واژگون شده از اصفهان عازم استان آذربایجان غربی بوده است که در قزوین دچار سانحه می شود.
مدیرکل مدیریت بحران قزوین با اشاره به علت این حادثه، یادآور شد: بی احتیاطی از سوی راننده تریلر و برخورد با نیوجرسی های حاشیه راه، علت اولیه این حادثه گزارش شده است.
مهدیخانی با بیان اینکه قزوین، گذرگاه ۱۱ استان کشور است،  اضافه کرد: این پنجمین حادثه واژگونی مواد شیمیایی و خطرزا در استان طی سال جاری بوده است که نشان دهنده میزان بالای تردد تریلرهای حامل مواد شیمیایی در استان است و باید برنامه ریزی و آمادگی لازم برای مدیریت و کنترل حوادث مشابه را در استان داشته باشیم.
 
منبع: ایرنا 


کد مطلب: 139975

آدرس مطلب :
https://www.naftema.com/news/139975/تانکر-حامل-سوخت-آمونیاک-قزوین-واژگون

نفت ما
  https://www.naftema.com