کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

پیشرفت 41 درصدی پتروپالایشگاه مهر خلیج فارس

19 ارديبهشت 1401 ساعت 15:10

پیشرفت فیزیکی پتروپالایشگاه مهر خلیج فارس تا پایان فروردین سال جاری 41 درصد بوده است و به نظر می‌رسد فاز اول این طرح تا پایان سال 1402 به بهره‌برداری برسد.


به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما "، مهرماه سال 99 بود که مراسم آغاز ساخت اولین پتروپالایشگاه کاملا ایرانی به نام طرح «مهر خلیج فارس» در مجاورت پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس، با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.
این پتروپالایشگاه را قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا و با بهره‌گیری کامل از دانش داخلی در 18 کیلومتری شمال غرب بندرعباس در کنار بزرگ‌ترین پالایشگاه ایران می‌سازد.
به گفته سردار سلامی، طرح مهر خلیج فارس به صورت پتروپالایشگاهی در مجاور پالایشگاه بزرگ ستاره خلیج فارس بنا نهاده‌ می‌شود. ظرفیت این واحد 120 هزار بشکه میعانات گازی است و سرمایه احداث آن 470 میلیون یورو است.
به نظر می‌رسد بعد از بهره‌برداری از پالایشگاه 60 هزار بشکه‌ای آدیش جنوبی تا پایان امسال، طرح مهر خلیج فارس دومین پتروپالایشگاهی باشد که در دولت سیزدهم احداث می‌شود.
جزئیات پتروپالایشگاه مهر خلیج فارس در جدول 1 آورده شده است.طبق آخرین گزارش طرح، پیشرفت فیزیکی پتروپالایشگاه مهر خلیج فارس 41 درصد بوده و فاز پالایشی آن تا پایان سال 1402 به بهره‌برداری می‌رسد.
منبع:فارس


کد مطلب: 145749

آدرس مطلب :
https://www.naftema.com/news/145749/پیشرفت-41-درصدی-پتروپالایشگاه-مهر-خلیج-فارس

نفت ما
  https://www.naftema.com