کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

اوکراین روابط خود با ایران را کاهش می‌دهد

2 مهر 1401 ساعت 10:59

اوکراین با دستاویز قرار دادن ادعای کمک نظامی ایران به روسیه در جنگ این کشور علیه اوکراین اعلام کرد که قصد دارد روابط خود با تهران را کاهش دهد.


  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، وزارت امورخارجه اوکراین روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در واکنش به آنچه انتقال پهپادهای ایران به روسیه عنوان کرده است، کی‌یف روابط خود با تهران را کاهش می‌دهد.
وزارت امورخارجه اوکراین در بیانیه خود با تکیه بر این ادعای واهی که ایران پهپادهای خود را در اختیار روسیه قرار داه است تا از آنها علیه اوکراین استفاده کند، آورده است: تامین تسلیحات روسیه برای جنگ علیه اوکراین اقدامی غیردوستانه است که ضربه ای جدی به روابط میان تهران و کی‌یف وارد می‌کند.
همچنین در ادامه این بیانیه آمده است: در واکنش به چنین اقدام غیردوستانه‌ای، طرف اوکراینی تصمیم گرفته است تا سفیر ایران را از اعتبارنامه خود محروم کند و همچنین تعداد کارکنان دیپلماتیک سفارت ایران در کی‌یف را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
به گزارش رویترز، از آنجایی که منوچهر مرادی، سفیر دائم ایران در حال حاضر در اوکراین حضور ندارد، این پیام به نفر دوم سفارت تهران در کی‌یف تحویل داده شده است.
مقامات نظامی اوکراین نیز روز جمعه مدعی شده‌اند که چهار پهپاد از نوع شاهد-۱۳۶ را در مناطق جنوبی این کشور هدف قرار داده‌اند.


کد مطلب: 148774

آدرس مطلب :
https://www.naftema.com/news/148774/اوکراین-روابط-خود-ایران-کاهش-می-دهد

نفت ما
  https://www.naftema.com