کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

کمبود سوخت مؤسسات دولتی سوریه را تعطیل می‌کند

16 آذر 1401 ساعت 7:12

دولت سوریه سه‌شنبه شب اعلام کرد، به علت بحران سوخت در این کشور، نهادهای دولتی ۱۱ و ۱۸ دسامبر (۲۰ و ۲۷ آذر) تعطیل خواهند شد.


  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، هیأت دولت سوریه به ریاست حسین عرنوس اعلام کرد، به دلیل کمبود سوخت در این کشور، نهادها و مؤسسات دولتی برای روزهای ۱۱ و ۱۸ دسامبر تعطیل خواهند بود.
هیأت دولت سوریه افزوده است: به علت بحران بازار سوخت که ناشی از تحریم‌های ظالمانه است و به علت تأخیر پیش‌آمده در دریافت نفت و مشتقات نفتی، نهادها و مؤسسات دولتی تعطیل خواهند شد.
پیش تر وزارت تجارت سوریه اعلام کرده بود که قیمت هر لیتر مازوت را که سوخت اصلی سیستم‌های گرمایشی در سوریه است، از ۲۵۰۰ لیره به ۵۴۰۰ لیره و قیمت بنزین به ۴۹۰۰ لیره افزایش افزایش یافته است.
وزیر نفت سوریه نیز گفته بود که علت کمبود سوخت فساد در بخش نفتی، تحریم‌های غرب که به تازگی تشدید شده و حمله اخیر ترکیه به سوریه است که خسارت‌های بسیاری به تاسیسات نفتی وارد کرده است.
این در حالی است که نظامیان آمریکایی و شبه نظامیان مورد حمایت آنها تقریبا هر هفته محموله‌های نفتی سرقتی سوریه را به عراق قاچاق می‌کنند.
با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.


کد مطلب: 150773

آدرس مطلب :
https://www.naftema.com/news/150773/کمبود-سوخت-مؤسسات-دولتی-سوریه-تعطیل-می-کند

نفت ما
  https://www.naftema.com