کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

افزایش دوباره مصرف گاز از اواسط هفته آینده

29 دی 1401 ساعت 11:45

کارشناس مرکز کنترل گاز کشور گفت: پیک مصرف در ابتدای هفته جاری را پشت سر گذراندیم و وارد یک دمای متعادلی شدیم که حدس می‌زنیم در چند روز آینده مصرف ثابت بماند؛ اما در اواسط هفته آینده مجدداً یک کاهش دمایی داریم و افزایش مصرف را پیش بینی می‌کنیم.


  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، ایزدبخش، کارشناس مرکز کنترل گاز کشور در خصوص آخرین وضعیت مصرف گاز گفت: درحال حاضر حدود 75 درصد از گاز تولیدی کشور در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده مصرف می‌شود که نسبت به ابتدای ماه حدود 14 درصد افزایش مصرف در این بخش‌ها داشتیم.
وی افزود: در حال حاضر استان تهران با حدود 130 میلیون مترمکعب رتبه اول را در مصرف گاز دارد و بعد از آن استان خراسان رضوی در حدود 55 میلیون، استان اصفهان در حدود 44 میلیون و آذربایجان شرقی در حدود 40 میلیون متر مکعب مصرف در این بخش داشتند.
کارشناس مرکز کنترل گاز کشور تصریح کرد: پیک مصرف در ابتدای هفته جاری را پشت سر گذراندیم و وارد یک دمای متعادلی شدیم که حدس می‌زنیم در چند روز آینده مصرف ثابت بماند؛ اما در اواسط هفته آینده مجدداً یک کاهش دمایی داریم و افزایش مصرف را پیش بینی می‌کنیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر ما حداکثر تولید را داریم و همچنین حداکثر انتقال گاز در حال انجام است، در بخش توزیع هم ما حداکثر توزیع را داریم؛ ولی این در واقع منوط به این هست که هموطنان عزیز در مصرف گاز صرفه‌جویی کرده و استفاده از دمای 18 تا 21 درجه در منزل را مدنظر قرار دهند تا به ثبات شبکه و پایداری آن کمک کنند.


کد مطلب: 152166

آدرس مطلب :
https://www.naftema.com/news/152166/افزایش-دوباره-مصرف-گاز-اواسط-هفته-آینده

نفت ما
  https://www.naftema.com