کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

وزیر اسبق نفت، در گفت‌وگو با نفت ما تاکید کرد: 

بدعت گذاشته شده برای استخدام از بومی ها غلط است

23 دی 1399 ساعت 7:17

غرضی گفت: تبعیض در هر شكل و حالتی در نهایت موجب پررنگ شدن تفرقه خواهد شد. آنهم در شرایطی كه كشور ما بیش از هر مقطع دیگری به اتحاد و انسجام نیاز دارد.


 درآمدهای نفتی شریان اصلی مناسبات اقتصادی ایران را تشكیل می‌دهند. بر همین اساس باید تاكید كرد كه نفت كالای اول اقتصاد است و به همین دلیل، این موهبت زیرزمینی را باید متعلق به همه مردم ایران دانست. 
محمد غرضی، وزیر اسبق نفت، در گفت‌وگو با خبرنگار آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،، در این‌باره اظهار داشت: من از اینكه شنیدم برخی می گویند، فقط از نیروهای بومی برای استخدام در پتروشیمی بندرامام امتحان گرفته شود، متعجب شدم. بهتر است آقایان به این سئوال جواب بدهند با این تصمیمی كه گرفته‌اند، تكلیف خیل جوان‌هایی كه با علاقه در دانشگاه این رشته را خوانده‌اند، چه می‌شود؟ یعنی كسانی كه در شمال كشور شیمی خوانده‌اند و به فعالیت در حوزه انرژی راغب هستند، باید منتظر بمانند تا در شهر خود فرصتی برای فعالیت داشته باشند؟ 
عضو كابینه دولت‌های جنگ و سازندگی، در ادامه سخنانش گفت: یكی از برداشت‌های اشتباه این است كه «نفت جزیی از دارایی‌های مردم جنوب ایران است» این توضیح لازم است كه نفت برای همه ایرانیان است و اساسا دخل و خرج كل كشور با درآمدهای نفتی تامین می‌شود. تاكید من چیزی جز این نیست كه این تفکر اصلاح شود و همه كسانی كه ویژگی‌های فعالیت در این عرصه را دارند، بتوانند شانس خود را برای مشغول شدن در پتروشیمی بندر امام به دست بیاورند. 
او همچنین تصریح كرد: نكته مهم این است كه یكی از راه های اشتغال زایی و رفع معضل دردسرساز بیكاری چیزی جز این نیست كه تلاش‌های لازم برای رونق پتروشیمی انجام بگیرد تا بتوانیم از نفت، علاوه بر دلارهای نفتی بهره‌برداری بیشتری داشته باشیم. اما اگر قرار بر این گذاشته شود كه فقط مردم جنوب از این موهبت برخوردار باشند، با پدیده‌ای مواجه خواهیم شد كه علاقه و رغبت به حوزه انرژی روز به روز در میان جوانان ایرانی كمتر شود كه این برای كشوری كه از نفت‌خیزترین كشورهای جهان است، اتفاقی هزینه‌ساز خواهد بود. 
محمد غرضی در پایان گفت: همچنین باید اشاره داشت، تبعیض در هر شكل و حالتی در نهایت موجب پررنگ شدن تفرقه خواهد شد. آنهم در شرایطی كه كشور ما بیش از هر مقطع دیگری به اتحاد و انسجام نیاز دارد. پس بار دیگر توصیه می‌كنم،‌ از همه آنهایی كه شرایط لازم را دارند، برای فعالیت در پتروشیمی بندرامام و جاهای دیگر امتحان بگیرند تا از این بدعت غلط جلوگیری شود.


کد مطلب: 132046

آدرس مطلب :
https://www.naftema.com/interview/132046/بدعت-گذاشته-شده-استخدام-بومی-غلط

نفت ما
  https://www.naftema.com