۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
کد مطلب : ۱۱۵۲۹۵

آغاز جلسه رسیدگی به اتهامات هادی رضوی

متهم رضوی بیان داشت: 60 میلیارد تومان برای عملکرد سال 90 بود و این پولی نبوده که ما بگیریم و تک‌تک شعبات این‌طور بود و من گفتم ماده 186 را که رضوی نمی‌دهد.
هادی رضوی
هادی رضوی
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات هادی رضوی صبح امروز برای اخذ آخرین دفاع از متهم برگزار شد.

  ششمین جلسه محاکمه سیدمحمد هادی رضوی و متهمان دیگر بانک سرمایه در شعبه ۳ ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
 
قاضی مسعودی مقام در ابتدای جلسه گفت: دفاعیات سیدهادی رضوی و احسان دلاویز مورد استماع قرار گرفت و امروز باید آخرین دفاعیات خود را بیان کنند.
 
قاضی از متهم ردیف اول سید محمد هادی رضوی خواست تا در جایگاه قرار گیرد.
 
وی ضمن تشریح عنوان کیفرخواست گفت: مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی به میزان 1075 میلیارد ر یال منتسب به آقای رضوی است لطفاً دفاعیات خود را بیان کنید.
 
سید محمد هادی رضوی ضمن قرارگیری در جایگاه گفت: بنده از سعه صدر دادگاه به خصوص قاضی مسعودی مقام تقدیر و تشکر می‌کنم. همچنین از آقای قهرمانی و علی‌محمدی که باعث شدند تشریحی از معاملات بانک سرمایه را ارائه کنم نیز تشکر می‌کنم.
 
وی افزود: آقای علی‌محمدی در جلسه قبل مطالبی را بیان کردند که پیروز آن مطالبی را بیان می‌کنم، آقای علی‌محمدی شاگرد 20 کلاس آقای خانی مطالبی را درباره ماده 186 بیان کردند که اگر مطالعه بفرمایید می‌بینید ماده 186 برای بررسی عملکرد سال 90 است.
 
متهم رضوی بیان داشت: 60 میلیارد تومان برای عملکرد سال 90 بود و این پولی نبوده که ما بگیریم و تک‌تک شعبات این‌طور بود و من گفتم ماده 186 را که رضوی نمی‌دهد.
 
وی خطاب به نمایندگان بانک حاضر در جلسه گفت: آیا ماده 186 بانک از دارایی استعلام می‌کند یا مشتری از دارایی؛ بابت درخواست هر تسهیلات بانک ماده 186 صادر کرده است.
 
قاضی خطاب به متهم بیان داشت: مستندات خود را بعداً ارائه دهید و فقط الان شماره‌های نامه‌ها را بیان کنید.
 
رضوی در پاسخ به قاضی اظهار داشت: در تاریخ 92.03.07 قرار شد از 60 میلیارد 15 میلیارد تسهیلات داده شود که در تاریخ 92.03.19 این تسهیلات ارائه شد.
 
وی افزود: بانک صورت‌های مالی را ضمیمه می‌کند و به دارایی ارائه می‌دهد من نباید ماده 186 را بدهم، بانک باید برای درخواست هر دارایی پاسخ دهد.
 
متهم ردیف اول رضوی اضافه کرد: در کیفرخواست آمده که رضوی ذینفع واحد را رد کرده طبق قانون بانک مرکزی بیشتر از 20 درصد سرمایه بانک، اعطای وام، خطا و در صورت اعطا چند بانک باید کنسرسیوم شوند. آقایانی که 20، 30 میلیارد وام می‌گیرند من نمی‌دانم چطور به اینها وام داده‌اند و به دارایی هم اعلام نکرده‌اند که این مبلغ را وام گرفته‌اند.
 
وی افزود: حال اینجا سؤال پیش می‌آید که آقای رضوی 20 درصد را رد کردید، نماینده بانک مرکزی آمدند و یک قانونی را از بانک مرکزی خواندند که آیین‌نامه تسهیلات کلان است، آقای علی‌محمدی و نماینده بانک مرکزی هم گفتند که رضوی بیشتر از 10 درصد گرفته است. سرمایه بانک سرمایه در سال 92 مبلغ 590 میلیارد بوده، شما چرا این وام را به رضوی دادید؟ پس شما اشتباه کردید نه من.
 
وی گفت: در سال 92 بانک سرمایه قانون را عوض می‌کند و سرمایه پایه را سرمایه اندوخته می‌کند و دوباره در سال 94 به سرمایه پایه تغییر می‌دهد. این عجیب نیست.
 
رضوی با ارائه مستندات این قانون خطاب به قاضی مسعودی مقام گفت: امیدوارم دوستان بانکی دیگر زیر این موضوع و این نامه‌ای که خدمت شما نشان می‌دهم نزنند. من در سال 92، 80 میلیارد درخواست وام دادم که 10 درصدی که می‌فرمایند 70 میلیارد می‌شود.
 
وی خطاب به قاضی مسعودی مقام و نمایندگان بانکی حاضر در جلسه گفت: آقای نماینده بانک مرکزی کلاهش را بالاتر بگذارد که گفته سرمایه بانک سرمایه 59 میلیارد است ضمن اینکه گزارش سازمان بورس نیز موجود می‌باشد، صورت مالی سال 92 بانک سرمایه نوشته 7519 میلیارد ریال که به گفته دوستان 10 درصد آن 750 میلیارد می‌شود. در همان سال (92) 22 میلیارد پرداخت کردم و بعد از آن بانک مرکزی گفته است که سال 93 تا 95  تسهیلاتی که دادید زیر 20 درصد بوده است.
 
در اینجا قاضی مسعودی مقام خطاب به متهم رضوی اظهار داشت: نماینده بانک مرکزی گفته است 20 درصد برای مدیران است و 10 درصد برای سایرین.
 
متهم رضوی خطاب به قاضی گفت: بانک مرکزی گفته بیشتر از 20 درصد حق ندارید، بدهید و کنسرسیوم بوده است.
 
متهم ردیف اول رضوی خطاب به قاضی مسعودی مقام و حضار در دادگاه، گفت: آقای علی‌محمدی آمد ابرویش را درست کند زد چشمش را هم کور کرد.
 
رضوی اضافه کرد: من ملک 56 میلیاردی را دادم که در کارشناسی گفتند که 30 میلیارد است، آقای علی‌محمدی هم گفتند که ما کارشناسی کرده‌ و به کانون وکلا داده‌ایم؛ آقای فولاد خوزستان هم ملک 90 میلیاردی را 30 میلیارد با کارشناسی و ثبت خریداری کرد.
 
متهم ردیف اول رضوی در ادامه دفاعیات خود اضافه کرد: آقای تورک گفتند نه 56 میلیارد شما و نه 30 میلیارد بانک به هیأت سه نفره دادند که نماینده دادگاه و نماینده من هم در آن هیأت حضور داشتند و قیمت 72 میلیارد را گذاشتند، جالب اینجاست همان ملکی که اینها می‌گویند 50 میلیارد تومان، فولاد خوزستان آن را 30 میلیارد تومان گرفته، 20 میلیارد آن در این وسط چه می‌شود.
 
وی خطاب به قاضی و قهرمانی نماینده دادستان گفت: اگر هادی رضوی کارشناس را خریده بگیرید پدرش را هم در بیاورید، اگر هم قیمت پایین خورده پس من کاره‌ای نیستم.
 
وی افزود: آقای پسندیده نامه‌ای را در تاریخ 96.6 زدند که در آن عنوان شده بود دیون هادی رضوی محاسبه شود و آقای خانی در جواب این نامه گفته بودند من چه کاره هستم باید اعتبارات آن را  بررسی می‌کرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بلاتکلیفی صنعت روانکار ایران در اثر رکود کرونایی
مهندس علیرضا آمار محمدی/ کارشناس ارشد روانکارهای خودرویی و صنعتی
محمود ذوقی
محمود ذوقی/دکتری محیط زیست دانشگاه تهران