۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
کد مطلب : ۱۱۶۶۹۴

افتتاح بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی شمال‌غرب

این نیروگاه همچنین قابلیت صرفه‌جویی 3 میلیون لیتر در مصرف آب، 3.9 میلیون مترمکعب صرفه‌جویی در سوخت فسیلی و پیش‌گیری از انتشار ۹۵۹۸ تن گاز گلخانه‌ای را دارد.
نیروگاه خورشیدی
نیروگاه خورشیدی
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،  با حضور وزیر نیرو، بزرگ‌ترین نیروگاه شمال‌غرب کشور در ابهر به بهره‌برداری رسید.

  صبح امروز رضا اردکانیان طی سفر یک‌روزه خود به استان زنجان، نیروگاه رازی انرژی ابهر با ظرفیت 7 مگاوات را که در منطقه صنعتی نورین ابهر احداث شده است، افتتاح کرد.

میزان سرمایه‌گذاری این پروژه 6.5 میلیون یورو و مساحت این نیروگاه 140 هزار مترمربع است.

میزان تولید انرژی نیروگاه رازی ابهر سالانه 11 هزار مگاوات ساعت است.

این نیروگاه همچنین قابلیت صرفه‌جویی 3 میلیون لیتر در مصرف آب، 3.9 میلیون مترمکعب صرفه‌جویی در سوخت فسیلی و پیش‌گیری از انتشار ۹۵۹۸ تن گاز گلخانه‌ای را دارد.

گفتنی است، وزیر نیرو در ادامه سفر یک‌روزه خود در استان زنجان، تصفیه‌خانه آب شرب ابهر و خرم‌دره را افتتاح خواهد کرد.

وزیر نیرو، امروز  به‌منظور افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های صنعت آب و برق راهی استان زنجان شده است.

در این سفر، نیروگاه خورشیدی هفت مگاواتی ابهر را با اعتبار 6.5 میلیون یورو معادل 780 میلیارد ریال افتتاح و پس از آن تصفیه‌خانه آب شرب ابهر و خرم‌دره را با 522 میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری می رسد.

همچنین بازدید از دشت طارم و سدهای مشمپا، تالوار و بلوبین و آغاز عملیات اجرایی طرح آب‌رسانی از سد مراش به شهرها و روستاهای منطقه با اعتباری افزون ‌بر 195 میلیارد تومان، از دیگر برنامه‌های وزیر نیرو در استان زنجان خواهد بود.

در پایان این سفر یک‌روزه، رضا اردکانیان با استاندار، نمایندگان مجلس و مدیران‌ صنعت آب و برق استان زنجان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

منبع: ایسنا 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دکتر علیرضا علوی
دکتر علیرضا علوی/مدیرکل روابط عمومی منطقه آزاد کیش