۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
کد مطلب : ۱۱۷۷۴۰

تجارت نفت آمریکا کاهش یافت

 برخی کسب و کارهای مربوط به صادرات هم کاهش یافته اند چون معاملات کمتری انجام می شود. فعالیت یکی از شرکت های مستقر در آمریکا 10 درصد نسبت به سال گذشته کمتر شده است.
تجارت نفت آمریکا کاهش یافت
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،   افزایش هزینه نفتکش ها باعث کاهش فعالیت در بازار صادرات آمریکا شده است.

برخی فروشندگان دیگر محموله های خود را عرضه نمی کنند در حالی که برخی دیگر هنوز آنقدر عرضه محصولات خود را کاهش نداده اند که افزایش هزینه های کشتیرانی را جبران کند. پس از تحریم برخی واحدهای شرکت کشتیرانی کاسکوی چین، خریداران منتظر کاهش قیمت هستند. این تحریم ها نفتکش ها را از خطوط کشتیرانی جهان بیرون کشیده است. در نتیجه، طی چند روز گذشته معاملات بسیار کمی صورت گرفته، در حالی که معمولاً روزانه 6 تا 7 معامله انجام می شد.

 شاخص نرخ کشتیرانی برای محموله هایی که از خلیج فارس به خاور دور میروند هفته گذشته تا 300 هزار دلار در روز افزایش یافت در حالی که یک نفت کش بزرگ برای حمل نفت از خلیج آمریکا به آسیا با بیش از 15 میلیون دلار کرایه شد. شرکت نفت هند اعلام کرد افزایش این قیمت ها باعث شده خرید نقدی این کشور کاهش یابد. تعداد محموله هایی که با نفتکشهای کوچکتر به اروپا می روند در نیمه اول ماه افزایش یافته چون نرخ نفت کش های بزرگ شدیدا بالا رفته است.

 اندی لیپو ،  رئیس شرکت‌ نفت لیپو در هوستون گفت فروشندگان آمریکا می توانند نفت خود را به پالایشگاه‌های داخلی عرضه کنند. این پالایشگاه ها هنوز هم می توانند نفت داخلی را بگیرند بنابراین فشاری بر آنها برای فروش نفتشان به خارج از کشور نیست. این شرکت ها همچنین فرصت این را دارند که بشکه هایشان را در مخازن ساحلی ذخیره کنند.

 برخی کسب و کارهای مربوط به صادرات هم کاهش یافته اند چون معاملات کمتری انجام می شود. فعالیت یکی از شرکت های مستقر در آمریکا 10 درصد نسبت به سال گذشته کمتر شده است.

در تگزاس، صادرات نفت در ماه اوت به بیش از 685000 بشکه در روز نسبت به 553 هزار بشکه ژانویه افزایش یافت ولی انتظار می رود به خاطر افزایش هزینه کشتیرانی، کاهش یابد.

منبع: تسنیم 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما