۰
۱
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
کد مطلب : ۱۱۷۷۹۷

ربیعی: فقط ۴۱۳ میلیون دلار از بازرگانی پتروشیمی طلبکاریم ، سه میلیارد دلار اشتباه است

 ربیعی، گفت: موضوع طلب هلدینگ خلیج فارس از شرکت بازرگانی پتروشیمی با آنچه‌ در دادگاه این شرکت مطرح است متفاوت است، در این دادگاه شرکت بازرگانی پتروشیمی متهم به اخلال اقتصادی است و شاکی مدعی العموم است‌.
ربیعی: فقط ۴۱۳ میلیون دلار از بازرگانی پتروشیمی طلبکاریم ، سه میلیارد دلار اشتباه است
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،   مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس گفت: باوجود هزینه‌های تحریم‌ برای پتروشیمی‌ها، تا پایان سال دو شرکت جدید را در بورس عرضه اولیه می‌کنیم. "آریا ساسول"، "تند گویان" و "بوعلی سینا" سه شرکتی هستند که حداقل دو تا از آنها بورسی خواهند شد.

 جعفر ربیعی امروز (دوشنبه) در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: در سال گذشته شاهد کند شدن روند رشد اقتصاد جهان بودیم و همچنین جنگ تجاری بین چین و آمریکا روی اقتصاد جهان تاثیر داشت.

وی افزود: در سال گذشته در جهان تقاضای مواد اولیه در کل کاهش یافت. متوسط قیمت نفت در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ معادل ۲۳ درصد رشد کرده است ولی در اوایل نیمه اول سال ۱۳۹۷ افت قابل توجهی داشت همچنین با شروع تحریم ها قیمت نفت سقوط کرد.

ربیعی افزود: روند قیمت پلی اتیلن به طور متوسط در سال ۱۳۹۶ نسبت به سال ۱۳۹۷ معادل سه درصد کاهش یافت. سال گذشته که تحریم های آمریکا شروع شد به اذعان بسیاری از کارشناسان شدیدتر و گسترده تر از تحریم های قبل بود در نتیجه در بازار داخل در فضای فروش محصولات و صادرات مشکلاتی به وجود آمد.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس اضافه کرد: تحریم ها در بخش پتروشیمی بی تاثیر نبوده اما با توجه به تلاش هایی که داشتیم کاملا شکست خورده ولی هزینه هایی را برای ما به وجود آورده است. کسانی که قبلا به راحتی از ما خرید می‌کردند به صورت مستقیم از ما خرید نمی‌کنند.

ربیعی افزود: برنامه داریم شرکت های تابعه را در بورس ببریم و این تصمیم، بسیار سخت است. وقتی شرکتی در بورس می رود از دست مدیران خارج و همه چیز شفاف می شود، در نتیجه بسیار سخت است اما قول می‌دهیم که امسال دو شرکت دیگر را هم بورسی کنیم. "آریا ساسول"، "تند گویان" و "بوعلی سینا" سه شرکتی هستند که حداقل دو تا از آنها بورسی خواهند شد.

وی افزود: در سال گذشته رشد قیمت ارز سبب تورم شد. سال گذشته خیلی‌ها شک داشتند که پتروشیمی‌ها می‌توانند صادر کنند یا خیر اما بخش زیادی از ارز کشور را پتروشیمی‌ها آوردند.

ربیعی افزود: سهام هلدینگ برای نوسان گیری خوب نیست چون سهام بزرگی است و نوسان گیری اصلا در آن منطقی نیست این یک سهم بنیادی است.

وی ادامه داد: سهم مجموعه هلدینگ خلیج فارس و زیر مجموعه های آن نسبت به کل بازار سرمایه ۱۲ درصد است، چرا که ارزش شرکت های بورسی ما به ۱۳۵ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس افزود: با انتشار اوراق اجازه مبتنی بر سهام، سهم مان را از بازار سرمایه گرفتیم و این موضوع یک خط شکنی بود. ما ۲۰۰ میلیارد تومان هم برای پتروشیمی ایلام اوراق سلف موازی منتشر کردیم.

ربیعی مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس: فقط ۴۱۳ میلیون دلار از بازرگانی پتروشیمی طلبکاریم ، سه میلیارد دلار اشتباه است.

 ربیعی، گفت: موضوع طلب هلدینگ خلیج فارس از شرکت بازرگانی پتروشیمی با آنچه‌ در دادگاه این شرکت مطرح است متفاوت است، در این دادگاه شرکت بازرگانی پتروشیمی متهم به اخلال اقتصادی است و شاکی مدعی العموم است‌.

دیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ادامه داد: در جریان این کیفرخواست هلدینگ به سوالات متعدد پاسخ داد از جمله بخش طلب‌هایی است که هلدینگ خلیج فارس از این شرکت دارد که ۴۱۳ میلیون دلار است نه سه میلیارد دلار که بعضاً مطرح شده و این طلب‌ها شامل شرکت‌های نوری، پارس و بندر امام است.
 این مطالبه مورد تایید حسابرس هم قرار گرفته است.

وی افزود: این اطلاعات به بازپرس و دادستان گفته شده منتهی دادگاهی که الان در حال برگزاری است موضوعش چیز دیگری است و نه مطالبات ما، مطالبات ما باید از طریق داوری وصول شود و حقوقی ما بیش از سه سال پیش و قبل از این دادگاه وارد فرایند داوری شده است.  قاضی چندین مورد از ما اطلاعات خواستند و ما به دادگاه ارایه دادیم.

ربیعی تاکید کرد: هیچ فسادی در این مورد در هلدینگ رخ نداده و اگر قرار بود فسادی در این خصوص رخ دهد  ما فرایند داوری را طبق قراردادها ادامه می‌دهیم و البته همکاری را با دادگاه ادامه می‌دهیم، بعد از پایان این دادگاه راه برای ما باز می‌شود تا مطالبات را از طریق داوری وصول کنیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حقیقت دوست
زمستون رفتو رو سیاهی برای زغال موند
جماعتی که میکفتن بازرگانی پتروشیمی چنین و چنان اون دنیا باید پاسخگو باشند
خبرنگارانی که بدون دانش خبرپراکنی کردند باید در محضر حق پاخگو باشند