۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۳
کد مطلب : ۱۱۷۸۹۴

نفوذ شرکت‌های نفتی بر اتحادیه اروپا

گروه های سبز گفته اند که هزینه های صرف شده برای دسترسی به مقامات نشان می دهد که شرکت های نفت و گاز به دنبال تأثیرگذاری بر تصمیمات در بروکسل بوده اند.
نفوذ شرکت‌های نفتی بر اتحادیه اروپا
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،  براساس تحقیقات گروه‌های محیط زیست، پنج شرکت غول پیکر در حوزه نفت و گاز از ابتدای سال ۲۰۱۰ تا کنون برای اعمال نفوذ بر اتحادیه اروپا بیش از ۲۵۰ میلیون یورو هزینه کرده‌اند.

  تحقیقات گروه‌های محیط زیست موسوم به گروه سبز نشان می دهد که شرکت های بزرگ نفتی مانند بیریتیش پترولیوم از انگلیس، شورون و اکسان موبیل از آمریکا، رویال داچ شل از هلند و توتال از فرانسه در کنار دیگر گروه های تجاری از زمان آغاز به کار "ژان کلود یونکر" رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۴ حداقل ۳۲۷ جلسه سطح عالی با مقامات کمیسیون اروپا برگزار کرده اند.

این یافته ها از اسناد جمع آوری شده بدست آمده است و شرکت هایی مربوطه نیز در پاسخ به انتشار این گزارش اعلام کرده اند که هیچ منافعی در دیدار مدیران آنان سیاستگذاران سطح بالا اتحادیه اروپا وجود نداشته است.

اما گروه های سبز گفته اند که هزینه های صرف شده برای دسترسی به مقامات نشان می دهد که شرکت های نفت و گاز به دنبال تأثیرگذاری بر تصمیمات در بروکسل بوده اند.

"پاسکو سابیدو" محقق و فعال زیست محیطی به فرانس ۲۴ گفت: این تلاش ها در راستای حضور طولانی مدت سوخت های فسیلی در چرخه اقتصاد و از بین بردن اقدامات تغییرات آب و هوایی به حساب می آید.

اتحادیه اروپا وقتی صحبت از اقدامات اقلیمی می شود یکی از رهبران جهانی به حساب می آید، اما این نگرانی ها وجود دارد که کشورهای اتحادیه خروج استفاده از سوخت های فسیلی برای انطباق با توافق نامه اقلیمی ۲۰۱۵ پاریس را رعایت نکنند.

کمیسیون اتحادیه اروپا تا کنون هیچ واکنشی در مورد گزارش فرانس ۲۴ اتخاذ نکرده است.

سال گذشته کنفرانس بین المللی تغییرات آب و هوا خواستار کاهش شدید مصرف سوخت های فسیلی و پایبندی به توافق پاریس شد.

منبع: ایرنا 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما