۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
کد مطلب : ۱۱۸۱۴۱

فرایند اعتباری بانک کشاورزی سیستمی می شود

 خدارحمی گفت: شبکه بانکداری شرکتی ، شبکه نظارت بر طرح ها و سایر شبکه های عملکردی باید فعال شوند، اداره کل اعتبارات بانک باید به تمام طرح‌های استان اشراف داشته باشد و اداره نظارت بر طرح‌ها باید برای طرح‌های راکد ، راهکار اصلاحی داشته باشد .
فرایند اعتباری بانک کشاورزی سیستمی می شود
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،  روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی در همایش مدیران شعب این بانک  به موانع و چالش های پیش روی عملکرد مالی نظام بانکی پرداخت و راهکارهای بهبود عملکرد مالی بانک با تاکید بر وصول مطالبات را تشریح کرد.

 خدارحمی در این همایش که روز شنبه ۱۱ آبان با حضور مهندس حجتی وزیر جهادکشاورزی، دکتر بخشنده معاون وزیر ، اعضای هیات مدیره، مدیران امور، روسای ادارات و مدیران استانی بانک کشاورزی در ساختمان مرکزی این بانک برگزار شد ،ضمن قدردانی از مدیران شعب برای دستیابی بانک به عملکردی اثربخش ، ابراز امیدواری کرد بانک کشاورزی بیش از پیش در حمایت از تولید بخش کشاورزی نقش آفرین و در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور اثرگذار باشد.

وی با اشاره به این مطلب که روند مثبتی در بانک شروع شده که باید دامنه دار تر و گسترده تر شود، اعلام کرد: تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی تا پایان مهرماه سال ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۲.۲  درصد رشد داشته است ، میزان سپرده های بانک نیز در این مقطع نسبت به مقطع مشابه سال قبل با ۲۳.۴ درصد رشد همراه بوده است و این عملکرد مطلوب در کنار موفقیت هایی چون عبور مبلغ سپرده های بانک از مرز هزار هزار میلیارد ریال ، کاهش ریسک اعتباری ، کاهش وضعیت اضافه برداشت  و رشد درآمدهای بانک ، عملکردی قابل قبول برای این بانک در سال ۱۳۹۸ را نوید می دهد.

بر اساس این گزارش، خدارحمی در ادامه سخنان خود به تشریح محورهای عمده برنامه بهبود عملکرد بانک در سال جاری پرداخت و رئوس آن را شامل کاهش ۵۰ درصدی مطالبات غیر جاری با تاکید بر وصول مطالبات معوق و مشکوک الوصول ، بهبود ترکیب منابع سپرده ای با تأکید بر افزایش سهم مانده حساب های جاری ، قرض الحسنه پس انداز و سپرده کوتاه مدت و نیز افزایش پیش‌پرداخت ضمانتنامه، گشایش اعتبارات اسنادی، کارت هدیه و ....،  فروش املاک مازاد در حد دو برابر عملکرد سال ۹۷ ، جابجایی و ادغام شعب زیان ده شهری و تجدید نظر در قراردادهای خدمات مربوط به پایانه‌های فروش، شتاب و شاپرک بر شمرد.

وی افزود: تمرکز بانک کشاورزی در شش ماهه دوم سال ۹۸ همچنان بر روی پرداخت های اولویت دار به ویژه جذب اعتبار تبصره ۱۸ و توسعه کشت های گلخانه ای خواهد بود که ان شاالله با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی و برنامه ریزی دقیق در تمام استان ها و نظارت موثر، این مهم میسر خواهد شد.

مدیرعامل بانک کشاورزی همچنین با تاکید بر این که فرایند اعتباری در بانک باید سیستمی شود  و از روال سنتی خارج شود، اظهار داشت: شبکه بانکداری شرکتی ، شبکه نظارت بر طرح ها و سایر شبکه های عملکردی باید فعال شوند، اداره کل اعتبارات بانک باید به تمام طرح‌های استان اشراف داشته باشد و اداره نظارت بر طرح‌ها باید برای طرح‌های راکد ، راهکار اصلاحی داشته باشد .

وی همچنین از عملکرد مدیران بانک کشاورزی در استان های ایلام ، کرمانشاه و خوزستان برای ارائه خدمات به زائران و راهپیمایان اربعین حسینی قدردانی کرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دکتر علیرضا علوی
دکتر علیرضا علوی/مدیرکل روابط عمومی منطقه آزاد کیش