۰
۱
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
کد مطلب : ۱۲۰۲۰۹

تولید بنزین سرطان زا در ۱۰ پالایشگاه آمریکا

ده پالایشگاه نفت آمریکا در سال گذشته میلادی ماده شیمیایی سرطان‌زای بنزن را بیش از محدوده مجاز تولید کرده اند.
تولید بنزین سرطان زا در ۱۰ پالایشگاه آمریکا
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،  اطلاعات دولتی نشان می دهد ده پالایشگاه نفت آمریکا که شش تا از آنها در تگزاس قرار دارند، در سال گذشته میلادی ماده شیمیایی سرطان‌زای بنزن را بیش از محدوده مجاز فدرال تولید کرده اند. این اطلاعات توسط یک گروه حامی محیط زیست با نام « پروژه یکپارچگی محیط زیست» منتشر شده است.

این مطالعه بر اساس اولین اطلاعات سالانه ای انجام شده که توسط پالایشگاه های آمریکا از زمان اعمال قانون آژانس حفاظت از محیط زیست این کشور در 2018 گزارش شده است. این قانون مستلزم کنترل مداوم آلاینده های هوا در اطراف پالایشگاه ها می شود تا از جوامع نزدیک به آن حفاظت کند. بسیاری از این مناطق به طور نامتناسبی فقیر هستند.

 اریک اسچفر،  مدیرعامل آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا گفت:« این نتایج نشان می دهد پالایشگاه‌ها باید اقدامی برای نصب ابزارهای کنترل آلودگی و  امن تر کردن محیط کار انجام دهند. آژانس باید این قوانین را اعمال کند».
 
 به گفته این آژانس، مواجهه طولانی مدت با بنزن می تواند باعث بیماری های خونی و لوسمی شود.

طبق گزارش آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا، سطح بنزن در 10 پالایشگاه از بیش از 100 پالایشگاه این کشور که توسط این آژانس بررسی شده‌اند، به طور مداوم از استاندارد 9 میکروگرم در هر متر مکعب از هوا بیشتر بوده است.

 پالایشگاه انرژی سلوشنز فیلادلفیا بالاترین حجم بنزن را تقریبا 5 برابر سطح استاندارد تولید کرده است. پالایشگاه ناواجو آرتسیا متعلق به شرکت هالی فرانتیر، با تولید بیش از 3 برابر سطح استاندارد، در رتبه بعدی قرار دارد. 

منبع: تسنیم 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

قابل توجه پادوهای ژنرال در پخش و پالایش . و بخصوص خانم معصومه ابتکار و شوهر متعهد ایشان!!!
بلاتکلیفی صنعت روانکار ایران در اثر رکود کرونایی
مهندس علیرضا آمار محمدی/ کارشناس ارشد روانکارهای خودرویی و صنعتی
محمود ذوقی
محمود ذوقی/دکتری محیط زیست دانشگاه تهران