۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
کد مطلب : ۱۲۰۳۷۳

نقشه داعش برای حمله به مخزن سوخت در سوئیس

یک روزنامه سوئیسی مدعی شد دستگاه اطلاعاتی این کشور با کمک آمریکا موفق شده در سال ۲۰۱۹ میلادی حمله تروریستی داعش به یک مخزن نفت در شهر «ورنیر/Vernier» نزدیک فرودگاه شهر ژنو سوئیس را خنثی کند.
نقشه داعش برای حمله به مخزن سوخت در سوئیس
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، مائورو پوگیا (Mauro Poggia) مسئول اداره امنیت شهر ژنو در مصاحبه با روزنامه فرانسوی زبان «لوتان Le Temps/» سوئیس گفت: گروهی از شهروندان سوئیسی که به استخدام گروه تروریستی داعش درآمده بودند قصد داشتند فروردین و اردیبهشت ۹۸ (آوریل- مه سال ۲۰۱۹) به یک مخزن نفت حمله کنند. اما پیش از این که این حمله رخ دهد نقشه آنها فاش شد و امکان جلوگیری از این حمله را فراهم کرد.

روزنامه سوئیسی نوشت: بعد از دریافت هشدار، پلیس ژنو اقداماتی را برای حفاظت از این مخزن نفت بکار بست. فرد مظنونِ عامل این حمله مقیم ژنو است و این باور وجود دارد که در سال ۲۰۱۵ به داعش ملحق شده و اکنون در کردستان سوریه بازداشت است.

در بحبوحه حضور داعش در سوریه و عراق در سال ۲۰۱۴ یک روزنامه سوئیسی مدعی شد که شرکت های پیمانکار این کشور در قاچاق نفت گروه تروریستی داعش نقش دارند.

در سوئیس شرکت های بزرگی با زمینه کاری تجارت نفت فعالیت می کنند و روزنامه سوئیسی با گشودن پرونده ای بیان کرد که اسناد و مدارکی را در اختیار دارد که نشان می دهد تروریست های داعش بخش هایی از ثروت سیاه خود را از بخش های کردنشین و بندر «جیهان» ترکیه صادر می کنند.

بر اساس این گزارش پیمانکاران سوئیسی به طور مرتب سوخت را از همین بندر وارد کشورشان می کنند.

این امر ابهاماتی را درباره کشورها و شرکت هایی که در معاملات غیررسمی دست دارند برانگیخت. پنبه برداشتی از مزارع تحت سلطه داعش در دوران جنگ سوریه در کنار نفت منبع اصلی تامین مالی این گروه تروریستی را تشکیل می داد.

منبع: ایرنا 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما