۰
۱
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
کد مطلب : ۱۲۰۸۷۶

جلسه دستمزد شورای عالی کار لغو شد

جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال 99 به هفته آینده موکول شد.
جلسه دستمزد شورای عالی کار لغو شد
    به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،  جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال 1399 که طبق دعوتنامه قبلی قرار بود روز سه شنبه 20 اسفند برگزار شود، طبق گفته مسئولان وزارت کار، به هفته آینده موکول شد.

بر خلاف سالهای قبل که چندین جلسه برای تعیین حداقل مزد در شورای عالی کار برگزار می‌شد، قرار است امسال به خاطر کرونا و خطر بیماری، در یک جلسه حضوری تکلیف حداقل مزد کارگران در سال 1399 روشن شود.

  حدود 13 میلیون کارگر بیمه شده اصلی تامین اجتماعی در کشور وجود دارند که حدود 80 درصد آنها حول و حوش حداقل حقوق مزد دریافت می‌کنند. حد اقل مزد اعمال شده در سال جاری یک میلیون و 560 هزار تومان است که با توجه به شرایط رکود حاکم بر بنگاهها و تورم موجود جامعه باید حد اقل مزد کارگران با این دو مولفه اصلی در شورای عای کار که مرکب از سه نماینده کارگران، سه نماینده کارفرمایان و 5 نماینده دولت به ریاست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شود.

به گفته فرامرز توفیقی نماینده کارگران در جلسه تخصصی کمیته مزد، میانگین هزینه ماهانه سبد معیشت خانوار کارگری با ظرفیت 3.3 نفر در کشور رقم 4 میلیون و 940 هزار تومان برای خانوار کارگری در سال 99 تصمیم‌گیری شد که این رقم برای تعیین حداقل مزد سال آینده به شورای عالی کار که مبنای بند 2 ماده 41 قانون کار است پیشنهاد می‌شود.

منبع: فارس 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چشم به راه
به قول مثالی که می گوید اگر برای تو آب داخل چاه نیست برای من نان هست ، حالا هم همینه اگه این ویروس کرونا برای همه
بده برای خیلی ها خوبه . چه بهانه ای بهتر از کرونا برای لغو جلسه شورای عالی کار .
نماینده یا نمایندگان دولت خوب می دانند که باید با طرح ضیق وقت در ساعات پایانی سال رقمی را که در ذهن پرورانده اند عملیاتی نمایند .
عجب ویروس کاربردیه این کرونای نامرد !!