۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
کد مطلب : ۱۲۱۰۸۸

درآمدهای نفتی کشورهای در حال توسعه در خطر

آژانس بین المللی انرژی در بیانیه ای مشترک و البته نادر با اوپک اعلام کرد که در صورت تداوم شرایط کنونی بازار، درآمدهای نفتی و گازی کشورهای در حال توسعه در سال جاری ۵۰ تا ۸۵ درصد کاهش خواهد یافت.
درآمدهای نفتی کشورهای در حال توسعه در خطر
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،  «فاتح بیرول» رییس آژانس بین المللی انرژی (IEA) به همراه «محمد بارکیندو» دبیرکل اوپک، اعلام کردند که این اتفاق به احتمال زیاد «تاثیرات عمده اجتماعی و اقتصادی» را به همراه خواهد داشت به ویژه برای هزینه‌های بخش دولتی در حیطه‌های حیاتی همچون خدمات درمانی و آموزش.
همزمان با اینکه ویروس کرونا بیش از پیش در کشورهای جهان ریشه دوانده و منجر به قرنطینه‌های بیشتر و گسترده‌تر می شود و اقتصاد جهان را به سوی رکودی تقریبا بی‌چون و چرا سوق می‌دهد، قیمت‌های نفت به زیر بشکه‌ای ۳۰ دلار تنزل پیدا کرد.
آشفتگی بهای نفت پس از آن تشدید شد که ائتلاف نفتی مابین اوپک و اوپک پلاس که تولیدات خود را کاهش داده بوده و با ممانعت از  ورود نفت مازاد به بازار از قیمت‌ها حمایت می‌کردند، فرو پاشید.
این بیانیه مشترک منتشر شده به طور واضح از رهبران این دو گروه یعنی عربستان و روسیه که جنگ قیمتی را به راه انداخته اند، نام نبرده اما خواستار ایجاد ثبات در بازار شده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هر سهم پالایشگاههای ایران چقدر می ارزد؟
مهندس محمد صادقی/کارشناس بازار سرمایه
دکتر علیرضا علوی
دکتر علیرضا علوی/مدیرکل روابط عمومی منطقه آزاد کیش