۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
کد مطلب : ۱۲۱۰۸۸

درآمدهای نفتی کشورهای در حال توسعه در خطر

آژانس بین المللی انرژی در بیانیه ای مشترک و البته نادر با اوپک اعلام کرد که در صورت تداوم شرایط کنونی بازار، درآمدهای نفتی و گازی کشورهای در حال توسعه در سال جاری ۵۰ تا ۸۵ درصد کاهش خواهد یافت.
درآمدهای نفتی کشورهای در حال توسعه در خطر
   به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،  «فاتح بیرول» رییس آژانس بین المللی انرژی (IEA) به همراه «محمد بارکیندو» دبیرکل اوپک، اعلام کردند که این اتفاق به احتمال زیاد «تاثیرات عمده اجتماعی و اقتصادی» را به همراه خواهد داشت به ویژه برای هزینه‌های بخش دولتی در حیطه‌های حیاتی همچون خدمات درمانی و آموزش.
همزمان با اینکه ویروس کرونا بیش از پیش در کشورهای جهان ریشه دوانده و منجر به قرنطینه‌های بیشتر و گسترده‌تر می شود و اقتصاد جهان را به سوی رکودی تقریبا بی‌چون و چرا سوق می‌دهد، قیمت‌های نفت به زیر بشکه‌ای ۳۰ دلار تنزل پیدا کرد.
آشفتگی بهای نفت پس از آن تشدید شد که ائتلاف نفتی مابین اوپک و اوپک پلاس که تولیدات خود را کاهش داده بوده و با ممانعت از  ورود نفت مازاد به بازار از قیمت‌ها حمایت می‌کردند، فرو پاشید.
این بیانیه مشترک منتشر شده به طور واضح از رهبران این دو گروه یعنی عربستان و روسیه که جنگ قیمتی را به راه انداخته اند، نام نبرده اما خواستار ایجاد ثبات در بازار شده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما