۲
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
کد مطلب : ۱۲۶۳۵۳
صدا و سیمایی ها جشن دیروز فرهنگیان را امروز تکمیل کردند

آغاز عملیات احداث پروژه الفین و پلی اتیلن در قطب انرژی کشور

امروز صبح همزمان با روز خبرنگار و عید سعید غدیر خم کار اجرایی و مراسم کلنگ زنی پتروشیمی "ویستا انرژی ارغوان" با سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی صدا و سیما با حضور مهندس شهریاری معاون اجرایی صدا و سیما - مهندس خرمدل، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی و انرژی پارس - مهندس مشکین فام مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس و مدیر جذب سرمایه شرکت ملی صنایع پتروشیمی آغاز شد.
کلنگ زنی طرح پتروشیمی صدا و سیما
کلنگ زنی طرح پتروشیمی صدا و سیما
مهندس ایرج خرمدل، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارس در حاشیه مراسم کلنگ زنی ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه و تبریک عید سعید غدیر خم گفت: در حال حاضر کشور در شرایط سخت تحریم قرار دارد ولی با اینحال روز گذشته سه پروژه عظیم ملی با حضور رییس جمهوری و وزیر نفت افتتاح شد. امروز هم شاهد مراسم کلنگ زنی پروژه ملی پتروشیمی از سوی صدا و سیما هستیم و این نشان از عظم راسخ مسولان برای توسعه کشور دارد و به لطف خدا تحریم ها مشکلی در احداث پروژه های پتروشیمی نخواهیم داشت.
 
وی با اشاره به صحبت های روز گذشته رییس جمهوری و وزیر نفت در خصوص اشتغالزایی و بازگشت سرمایه اشاره کرد و گفت: نکته مهمی که در بین مسوولین استان و شهرستان های همجوار و نمایندگان محترم استان و شهرستانهای جم، کنگان، دیر و عسلویه و همچنین مقامات سیاسی، نظامی، انتظامی و امنیتی و نماینده محترم ولی فقیه در استان و نماینده محترم استان در مجلس خبرگان رهبری وجود دارد بحث اشتغال زایی و رونق کسب و کار و ایجاد امید و روحیه همدلی است و تلاش داریم زمینه ورود سرمایه گذاران به منطقه ویژه پارس را تسهیل کنیم.
 
 
خرمدل با اشاره به اینکه دغدغه اصلی مسئولین در منطقه و استان بوشهر بحث اشتغال است گفت : تمام تلاش ما ایجاد زمینه های اشتغال پویا و مثبت با الویت بومی ها است.
 
مدیرعامل منطقه ویژه پارس به میزان اشتغال زایی این طرح عظیم ملی که با سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی صدا و سیما صورت گرفته است اشاره کرد و گفت: میزان اشتغال زایی این طرح در زمان ساخت حدودا ۷۰۰۰ نفر و بعد از اتمام ساخت و بهره برداری به صورت مستقیم ۲۰۰۰ نفر خواهد بود.
 
خرمدل با اشاره به اینکه روزهای پایانی بهره برداری از پروژه های پالایشگاهی توسعه فازهای پارس جنوبی نزدیک است تصریح کرد: با تمام توان زمینه های حضور سرمایه گذاران برای تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی به خصوص پایین دستی محصولات متانول تسهیل شده و از سرمایه گذاران استقبال می کنیم.
وی در پایان تاکید کرد: منطقه ویژه پارس با تمام توان در کنار سرمایه گذاران خواهد بود و از برنامه های مهم منطقه ویژه پارس فراخوان تور سرمایه ‌گذاری است و گام دوم توسعه پارس جنوبی تکمیل زنجیره پایین دستی است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هر سهم پالایشگاههای ایران چقدر می ارزد؟
مهندس محمد صادقی/کارشناس بازار سرمایه
دکتر علیرضا علوی
دکتر علیرضا علوی/مدیرکل روابط عمومی منطقه آزاد کیش