۵
۷
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
کد مطلب : ۱۲۷۷۱۶
اختصاصی " نفت ما " ؛

اندر حکایت شوآف رییس ایرانی امور حقوقی GECF

 سیدحسن موسوی، مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران، به عنوان رییس امور حقوقی مجمع کشورهای صادرکننده گاز (GECF) در حالی انتخاب شده است که با انتشار کلیپی جالب این انتخاب را بسیار مهم ارزیابی کرده است.
اندر حکایت شوآف رییس ایرانی امور حقوقی GECF
 
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،    این درحالیست که رییس پیشین این مجمع، دکتر محمدحسین عادلی از ایران بود. بنابراین انتخاب کارشناسان ایرانی در دیگر پستهای این سازمان امری خارق العاده نیست! چنانکه اولین دبیر کل اوپک نیز فواد روحانی بود که افتخار خود را مدیریت بر شرکت ملی نفت ایران( NIOC ) می دانست نه اوپک! اما متاسفانه با توجه به تضعیف نقش شرکت ملی نفت ایران، حضور فردی از این شرکت در سطح کارشناسی در GECF مهم ارائه شده است!!!
ضمن آرزوی موفقیت برای آقای موسوی در کار جدیدشان، وی در کلیپ های منتشر شده در فضای مجازی به دو نکته اشاره کرده اند که قابل تامل است. 
1- وی گفته که برادرش وکیل است و از آقای موسوی برای همکاری دعوت کرده اند که دو روز در هفته به دفتر اخوی سر بزنند و معادل کل حقوق دریافتی از نفت را دریافت کنند ولی وی نپذیرفته است. با توجه به اینکه اخوی وی موسسه حقوقی داشته که فعالیتش ارائه خدمات مشاوره حقوقی و تامین وکیل برای پرونده های مختلف اعم از حقوقی و کیفری است، ان شا ا... شائبه ای در خصوص اصرار آقای موسوی به ماندن در راس امور حقوقی نفت و شرکت های تابعه آن ایجاد نکند. مزید اطلاع اخوی آقای موسوی که درحال حاضر موسسه حقوقی دارند تا سال 1395 و در زمان دکتر فیروزمند و ماهرخ زاد مشاور حقوقی نفت بوده اند و در زمان تصدی آقای موسوی در امور حقوقی شرکت نفت و گاز پارس اخوی ایشان مشاور امور حقوقی اویک بوده است.
ضمنا اخوی ایشان (سید محسن موسوی) به عنوان کارشناس خبره هیات عالی حل اختلافات قراردادی وزارت نفت داوری برخی از پرونده های اختلافات بین پیمانکارن و کارفرما در شرکت نفت را پیگیری می کنند.
2-آقای موسوی در کلیپ منتشر شده فرموده اند جوان ترین مدیر حقوقی نفت بوده اند اگرچه این موضوع مزیت ویژه ای نیست چرا که کارآمدی و اثر بخشی یک مدیر به عنوان شاخص ارزیابی موفقیت او محسوب می شود نه سن او، لیکن در همین مورد سن هم با مراجعه به سوابق مدیران قبلی مشخص می شود که آقای دکتر زین الدین در زمانی که در راس امور حقوقی نفت قرار گرفته اند چند سال جوان تر از آقای موسوی بوده ا ند، لذا مناسب است که به جهت حفظ حرمت و کرامت پیشکسوتی نظیر آقای زین الدین، آقای موسوی فرمایش خود را اصلاح کنند. ضمنا ارزیابی میزان موفقیت و کارآمدی آقای زین الدین در دوران طولانی عهده داری این سمت (بیش از 10 سال) در مقایسه با آقای موسوی که حدود 18 ماه! عهده دار این سمت بوده اند را می گذاریم به قضاوت اهل فن.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

صالح
با سلام،
بهتر است اول‌ نگاهی به چارت سازمان داشته باشیم و‌ ببینیم آیا اصلا سمت سازمانی به عنوان رییس حقوق وجود دارد!؟
شفاف سازی خوبیست ...اصولا شهرت وجاه طلبی آدمی را وادار میکند تا همه چیز را بولد و اثرگذار نشان دهد.وقطعا فقط بادانش و آگاهی ایشان این مسیر طی نشده ...قطعا پشتیبان و اسپانسلایی وجود دارد ..مثل آقای دکترموسوی در نفت دررشته حقوق بسیارند.
شاخ غول شکونده انگار
کارشناس حقوقی شدی والسلام
کلیپ پر میکنی میفرستی که چی بشه
یک نفتی
با سلام و تشکر از شفاف سازی شما
متاسفانه شرکت نفت آنقدر حقیر شده که مدیر حقوقی آن به سمت کارشناسی سازمانی که ایران متولی تاسیس آن است اینگونه افتخار می کند و جایگاه خود را به تنزل می کشاند. این کلیپ پر کردن فقط نشانه خود برتر بینی است چراکه مشک آنست که خود ببوید. همه اطلاع دارند کسب این کار کارشناسی قطعا پشتوانه آن وزارت نفت بوده و نه چیز دیگر. متاسفانه شرایط بد کشور و حقوق دلاری موجب شده تا یک مدیر ارشد اینگونه خود و سازمان معظم خود را به حقارت بکشاند. جای تاسف است برای اینگونه شوآف
همیشه یک عده خناس و حسود و قلم به مزد پیدا میشوند که موفقیت هیچکس را بر نمی تابند و با طرح شائبه ها و تهمت هایی که هیچ دلیلی برای آن ندارند به آبروی افراد تعرض میکنند. چه بیهوده و حقیرند این خناس ها، حسودها...
به جای آنکه از موفقیت هموطن و همکارشان در کشب یک کرسی بین المللی خوشحال باشند، اوهام و پلیدی های درونشان را بیرون میریزند و فضا را متعفن میکنند.
همیشه خناس ها، حسودها و قلم به مزدهایی هستند که به جای اینکه از موفقیت هموطن و همکارشان خرسند باشند، بدون هیچ دلیل و مدرکی، توهمات بی پایه خودشان را به قصد تعرض به آبروی افراد مطرح میکنند. به هرحال، این حرف های پلشت و تهمت های بی بنیان حتی ارزش پاسخگویی ندارند. در مورد کسانی که اینقدر وقیح و بی شرم به آبروی افراد تعرض میکنند تنها میتوان گفت علی لعنت الله علی القوم الظالمین و من تبعهم اجمعین.
متین
یکی نیست بپرسه اگه خیلی کارش درست بود چطور وزارت نفت قبول کرد که ایشون در سال آخر دولت، مامور شه بره!!!
به نظر میرسه خواستن آبرومندانه ردش کنن بره
هر سهم پالایشگاههای ایران چقدر می ارزد؟
مهندس محمد صادقی/کارشناس بازار سرمایه
دکتر علیرضا علوی
دکتر علیرضا علوی/مدیرکل روابط عمومی منطقه آزاد کیش