۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
کد مطلب : ۱۱۵۳۵۹

ابراز نگرانی روسیه از سقوط قیمت نفت

نواک گفت: امروز ریسک‌های بزرگ در رابطه با وضع نامعلوم ومبهم بازار جهانی نفت وجود دارد و باید بدقت بررسی و مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.
ابراز نگرانی روسیه از سقوط قیمت نفت
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،  وزیر انرژی روسیه در مورد مازاد نفت در بازار جهانی هشدار داد و اعلام کرد در صورت ادامه این روند، بهای نفت در بازار جهانی ممکن است تا بشکه ای ۳۰ دلار کاهش یابد.

الکساندر نواک روز دوشنبه در نشست کمیسیون دولتی همکاریهای اقتصادی-بازرگانی و علمی و تکنولوژیکی روسیه و عربستان سعودی با حضور خالد فالح وزیر انرژی این کشور در مسکو خاطرنشان کرد که امکان تحقق چنین سناریویی بعید نیست.

وی افزود: همه چیز به وضع بازار در نیمه دوم سال جاری میلادی و موازنه عرضه و تقاضا و تأثیر جنگ‌های تجاری و فشارهای تحریمی بستگی دارد.

نواک ادامه داد: امروز ریسک‌های بزرگ در رابطه با وضع نامعلوم ومبهم بازار جهانی نفت وجود دارد و باید بدقت بررسی و مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

آنتون سیلوانف معاون نخست وزیر و وزیر دارایی روسیه نیز امروز با بیان اینکه بهای نفت ممکن است زیر ۴۰ دلار برای هر بشکه و تا ۳۰ دلار سقوط کند اظهار داشت: در صورتی که اوپک پلاس در مورد کاهش تولید نفت در تابستان سال ۲۰۱۹ به توافق نرسد بهای نفت سقوط خواهد کرد.

وی گفت: ما نمی‌دانیم بازار نفت در تابستان چه وضعی خواهد داشت و نمی‌دانیم که آیا اوپک پلاس در مورد کاهش تولید توافق خواهد کرد یا خیر.

وزیر انرژی عربستان سعودی نیز در جمع خبرنگاران پس از نشست کمیسیون دولتی همکاریهای روسیه و عربستان در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت توافق اوپک پلاس در شرایط تحریم های آمریکا علیه ایران گفت که باید این سازمان به همکاریهای سازنده ادامه دهد و وارد مسائل سیاسی نشود.

خالد فالح دراین خصوص افزود: آنچه که مربوط به سوال درباره توافق اوپک پلاس می شود باید بگویم در جهان معاصر با چالش های بزرگ و دشوار مواجه می شویم.

وی افزود: به همین دلیل ما نیاز داریم صرف نظر از مسائل سیاسی به همکاریها در چارچوب اوپک پلاس ادامه بدهیم.

فالح گفت: باید توجه خود را به مسائل صرفاً اقتصادی تمرکز دهیم و از همه شرکای خود دعوت به کار حرفه ای و واقعگرایانه به نفع همه کشورها کنیم.

وزیر انرژی عربستان این را نیز گفت که انتظار می رود دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به عربستان سعودی در ماه اکتبر آینده برگزار شود.

به گفته وی، دو طرف برای گسترش همکاریها در عرصه های پتروشیمی، بهداشت و درمان، حمل و نقل، تجهیزات نظامی و ارتباطات و آموزش پرسنل عربستانی و حوزه های راهبردی در عرصه نفت و اوپک پلاس توافق کردند.

منبع: ایرنا 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما