۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
کد مطلب : ۱۲۳۶۷۹

افزایش بیماران بستری کرونایی در تهران

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به افزایش نسبی آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در تهران، گفت: اگر دو نفری که در مترو در مقابل یکدیگر می‌ایستند، هر دو از ماسک استفاده کنند، ریسک انتقال بیماری به زیر ۵ درصد می‌رسد.
دکتر علیرضا زالی
دکتر علیرضا زالی
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،    دکتر علیرضا زالی شب گذشته در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره آخرین آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در تهران گفت: در 24 ساعت گذشته، تعداد بیماران بستری در بخش‌های عادی 200 مورد و در بخش‌های ویژه 65 نفر بوده است.
وی افزود: تعداد موارد جدید بستری با یک افزایش نسبی روبه‌رو بوده است که قابل ملاحظه است و باید تحلیل دقیق‌تری داشته باشیم زیرا این افزایش سینوسی را قبلاً نیز شاهد بوده‌ایم و باید ببینیم که آیا این یک تغییر، مقطعی است یا خیر.  295 بیمار نیز از بیمارستان‌های استان تهران ترخیص شدند که نشان‌دهنده افزایش میزان ترخیص‌ها نسبت به 24 ساعت گذشته است.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران،  فاصله‌گذاری اجتماعی و اجتناب از تردد غیرضروری در سطح شهر به خصوص درافراد پرخطر و مسن را ضروری عنوان و خاطرنشان کرد: یکی از نگرانی‌های ما، ناوگان حمل و نقل تهران است و در آماری که وزارت بهداشت اعلام کرده، یکی از بالاترین سهم‌ها را در انتقال بیماری کرونا در کلان‌شهرها، حمل و نقل عمومی داشته است.
زالی افزود: شهروندان باید استفاده از ماسک را جدی بگیرند و در مواردی که در مترو امکان فاصله‌گذاری کمتر می‌شود تنها راهی که می‌تواند افراد ا از ابتلا مصون کند استفاده از ماسک است. باید اجبار به استفاده از ماسک صورت بگیرد زیرا اگر دو نفری که در مترو در مقابل یکدیگر می‌ایستند، هر دو از ماسک استفاده کنند، ریسک انتقال بیماری به زیر 5 درصد می‌رسد.

منبع: تسنیم 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بلاتکلیفی صنعت روانکار ایران در اثر رکود کرونایی
مهندس علیرضا آمار محمدی/ کارشناس ارشد روانکارهای خودرویی و صنعتی
محمود ذوقی
محمود ذوقی/دکتری محیط زیست دانشگاه تهران