۱
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
کد مطلب : ۱۲۳۶۸۶

فعالیت پالایشگاه‌ها در قزاقستان متوقف نمی شود

وزیر انرژی قزاقستان گفت: بر اساس تصمیم دولت پالایشگاه های این کشور فعالیت خود را متوقف نخواهند کرد.
فعالیت پالایشگاه‌ها در قزاقستان متوقف نمی شود
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   «نورلان ناگایف» ویر انرژی قزاقستان در دیدار با مردم این کشور در مورد عدم توقف فعالیت پالایشگاه های این کشور خبر داد.
وی گفت: تا به امروز هیچ شرکتی در صنعت نفت و گاز وجود ندارد که نتواند محصولات خود را بفروشد. همه از ظرفیت های خود استفاده می‌کنند و محصولات خود را از طریق خط لوله نفتی «آتیرائو – سامارا» و «آتاسو-آلاشانکائو» و همچنین از طریق راه آهن به فروش می رسانند.
ناگایف افزود: پالایشگاه ها در داخل کشور فعال بوده و برای فروش محصولات این شرکت ها مطابق با تصمیم دولت قزاقستان ما از حذف عوارض گمرکی برای صادرات فرآورده های نفتی به خارج از اتحادیه گمرکی حمایت کردیم.
بنابر سخنان وی، در جریان کاهش فعالیت های اقتصادی مرتبط با بیماری همه گیر کرونا میزان مصرف فرآورده های نفتی کاهش یافته است.
وی گفت: امروز طبق تصمیم دولت پالایشگاه ها در قزاقستان فعالیت خود را متوقف نمی‌کنند تنها یک پالایشگاه در استان پاولودار تا 8 ژوئن باید تعمیر و پس از اتمام این کارها به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
قبل از این وزیر انرژی قزاقستان اعلام کرد که این کشور توانست تولید محصولات نفتی را بخوبی  انجام داده است.
در ماه ژوئن سال 2020 میلادی کشورهای عضو توافقنامه اوپک قصد دارند حجم تولید نفت را به حجم 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش دهد.
قزاقستان از این توافقنامه حمایت و متعهد به کاهش تولید 390 هزار بشکه ای نفت در شبانه روز شد.

منبع: فارس 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بلاتکلیفی صنعت روانکار ایران در اثر رکود کرونایی
مهندس علیرضا آمار محمدی/ کارشناس ارشد روانکارهای خودرویی و صنعتی
محمود ذوقی
محمود ذوقی/دکتری محیط زیست دانشگاه تهران