۰
۳
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
کد مطلب : ۱۲۵۴۶۴
توضیحات فناوری اطلاعات صندوق های بازنشستگی نفت در خصوص سامانه سما؛

سامانه سما در حال توسعه است

 با توجه به حجم انبوهی از پیام ها و کامنت های بازنشستگان صنعت نفت در خصوص اشکالات و ابهامات موجود در سایت سما، "نفت ما" از فناوری اطلاعات صندوق های بازنشستگی نفت کسب اطلاع کرد.
صندوق های بازنشستگی نفت
صندوق های بازنشستگی نفت

 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   سامانه سما به عنوان سامانه مستقل فناوری اطلاعات صندوق های بازنشستگی صنعت نفت راه اندازی شده است. از این رو، همه امور فناوری مرتبط با صندوق ها از طریق این سامانه مستقل انجام می شود.
 18 نوع خدمات در گام اول از طریق این سامانه انجام می شود که از یک سال پیش 7 نوع خدمت از طریق آن فعال شده است. 

ثبت تقاضای 10 هزار علی الحساب از سراسر کشور در خرداد 99 و در یک ماه که 5 برابر آمار کل سال 98 است نشان دهنده حجم بالا و گستردگی جغرافیایی تقاضاکنندگان بوده که همین امر باعث شد تا درخصوص ارائه سرویس بهتر، پهنای باند سامانه افزایش یافته تا قابلیت دردسترس پذیری بالاتری برای درخواست کنندگان ایجاد شود.

در این میان چند نکته قابل تامل است، به طور طبیعی همه افراد در محیط کاربری وقتی نحوه و مسیر دسترسی شان تغییر می کند با مجراهای ارتباطی جدید مواجه می شوند لذا مطالعه دستور العمل های راهنمای سامانه توصیه می شود. همچنین کاستی های سامانه که مخاطبان و یا کارشناسان و صاحب نظران آنرا شناسایی کرده و اعلام کرده اند، رفع شده و برخی دیگر از آنها درحال رفع شدن است همان طور که در ماه نخست به دلیل جابجایی داده ها از سامانه قدیمی به جدیدی برای برخی از اقلام فیش حقوقی کاستی های مشاهده شده بود که در اولین فرصت برطرف شد و موارد دیگر نیز در ماه آینده به طور کامل رفع خواهد شد. البته در این میان اطلاعات اولیه تعداد بسیار محدودی از افراد مانند کد ملی، شماره تماس و ... دارای نقص است که پس از دریافت اطلاعات صحیح، در سامانه بارگزاری شده و ارائه خدمت انجام خواهد گرفت.

مواردی مانند خاموش بودن فیلتر شکن در استفاده از سامانه ضروری است. همچنین کاستی های که در نسخه موبایلی سامانه وجود داشته که برطرف شده و درصورت مشاهده موارد دیگر، در اسرع وقت اصلاحات مورد نیاز اعمال خواهد شد.  بنابراین انتظار و مطالبه  استفاده بیشتر و بهتر از فناوری اطلاعات برای خدمات امری منطقی و اثربخش است لذا صبر و شکیبایی جامعه خدمات گیرنده در مسیر استفاده بیشتر از فناوری اطلاعات در ارائه خدمات را خواستاریم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

اسماعیل پرگالی
باسلام اطلاعات هزینه های درمانی نامنظم بوده وبروزنمیباشد،
امکان دست رسی به آخرین اطلاعات وجود ندارد (حداقل بین
اعداد ۱تا۱۹ داده شده امکان پذیر نیست )صرفان جهت اطلاع
لطفا"
اسمعیل حامدپور
درخواست دو ماه حقوق را جهت نیاز دارم
فرج الله بیژن جلا‌لی
واریز پول ورزش به حقوقم بهتر است
عبدالرسول دشتی
 عبدالرسول دشتی/ کارشناس امور بین‌الملل پتروشیمی
هر سهم پالایشگاههای ایران چقدر می ارزد؟
مهندس محمد صادقی/کارشناس بازار سرمایه