۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
کد مطلب : ۱۲۶۱۰۸

تشکر ترامپ از اوپک و متحدانش

رئیس جمهور آمریکا گفت کاهش تولید اوپک و متحدانش قیمت جهانی نفت را متعادل کرده و میلیون‌ها شغل در صنعت انرژی و مخصوصاً صنعت آمریکا را نجات داده است.
ترامپ
ترامپ
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در میدلند تگزاس از استقلال انرژی این کشور حمایت کرد و قول داد صنعت نفت آمریکا هرگز وابسته به عرضه کنندگان خارجی که دشمن این کشور هستند نباشد.
 ترامپ در این سخنرانی که بخشی از کمپین انتخاباتی او  بود و به منظور تقویت روحیه تولید کنندگان حوزه پرمین و کارگران صنعت نفت انجام می شد گفت:« ما اینجا هستیم تا به کسانی که می‌خواهند صنعت شما را نابود کنند و آمریکا را وابسته به تولیدکنندگان خارجی سازند، بگوییم این اتفاق دوباره در این کشور نمی‌افتد».
 ترامپ با اشاره به اقداماتی که جهت تقویت صنعت انرژی آمریکا در پیش گرفته، گفت:« ما هرگز دوباره وابسته به هیچ عرضه کننده خارجی نخواهیم بود و از مشاغل خود دفاع می کنیم».
 یکی از اقداماتی که ترامپ برای رونق صنعت انرژی کشور انجام می‌دهد تمدید مجوز صادرات گاز طبیعی مایع آمریکا تا 2050 است. وی همچنین چهار مجوز امضا کرد که طبق آن ها زیرساختهای خطوط لوله و خطوط ریلی بین تگزاس و مکزیک ایجاد می‌شود.
وی گفت:« دو مجوز برای صادرات نفت خام تگزاس به مکزیک امضا شده است که پیروزی قابل توجهی برای کارگران این ایالت است».
 

ترامپ همچنین از عربستان سعودی، روسیه و ائتلاف اوپک پلاس برای کاهش 9.7 میلیون بشکه در روز از تولیدشان  در ماه های مه و ژوئن و متعادل کردن قیمت نفت تشکر کرد.
 رئیس جمهور آمریکا گفت:« این کاهش تولید قیمت جهانی نفت را متعادل کرد و میلیون‌ها شغل در صنعت انرژی و مخصوصاً صنعت ما را نجات داد».
تولید کنندگان حوزه پرمین ضربه سختی از سقوط قیمت نفت خورده اند و آمار ورشکستگی ها در این حوزه طی هفته های اخیر افزایش یافته است.

منبع: تسنیم 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دکتر علیرضا علوی
دکتر علیرضا علوی/مدیرکل روابط عمومی منطقه آزاد کیش