۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
کد مطلب : ۱۲۷۵۰۷

کاهش تعداد چاه های نفت و گاز آمریکا

اطلاعات شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز نشان می دهد تعداد چاه های نفت و گاز آمریکا که اولین نشانه تولید نفت این کشور در آینده است، دو حلقه در هفته منتهی به یازدهم سپتامبر کاهش یافته و به ۲۵۴ رسیده است.
کاهش تعداد چاه های نفت و گاز آمریکا
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   شرکت‌های انرژی آمریکا تعداد چاه های نفت و گاز طبیعی این کشور را برای اولین بار طی 4 هفته گذشته پایین آوردند. افزایش قیمت نفت خام طی ماههای اخیر برخی تولیدکنندگان را تشویق کرده بود فعالیت در چاه های نفت را از سر بگیرند.
 اطلاعات شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز نشان می دهد تعداد چاه های نفت و گاز آمریکا که اولین نشانه تولید نفت این کشور در آینده است، دو حلقه در هفته منتهی به یازدهم سپتامبر کاهش یافته و به 254 رسیده است.
 تعداد چاه های نفت و گاز آمریکا در هفته منتهی به چهاردهم اوت به پایین‌ترین رقم یعنی 244 رسیده بود. این رقم 632 حلقه معادل 71 درصد کمتر از سال گذشته در همین زمان است.
 تعداد چاه های نفت آمریکا یک حلقه در این هفته کاهش یافته و به 180 رسیده است. تعداد چاه های گاز هم یکی پایین آمده و به 71 رسیده است.
 انتظار می رود تولید نفت خام آمریکا در سال جاری میلادی 870 هزار بشکه در روز کاهش یافته و به 11.38 میلیون بشکه در روز برسد. با وجود اینکه قیمت نفت آمریکا در نتیجه همه گیری ویروس کرونا هنوز هم 38 درصد کمتر از آغاز سال جاری میلادی است، ولی 100 درصد نسبت به پنج ماه گذشته افزایش یافته و به 37 دلار در هر بشکه رسیده است. دلیل این افزایش قیمت امید به بهبود اقتصاد جهان و افزایش تقاضا برای انرژی با برداشته شدن تعطیلی‌های اعمال شده جهت مهار گسترش ویروس کرونا بوده است.
 

 تحلیلگران می گویند این افزایش قیمت شرکت‌های انرژی را تشویق کرده طی هفته های اخیر بر تعداد چاه های نفت و گاز بیفزایند. ولی اکثر شرکت های نفتی هنوز هم ترجیح می دهند هزینه های خود را پایین نگه دارند.
 انتظار می رود شرکت های مستقل اکتشاف و تولید نفت در آمریکا هزینه های خود را در سال جاری میلادی 47 درصد نسبت به سال گذشته پایین بیاورند. هزینه‌های سرمایه این شرکت ها 9 درصد در 2019 کاهش داشت، در حالی که 23 درصد در 2018 افزایش یافته بود.این شرکت ها پیش بینی می کنند هزینه آنها در سال آینده میلادی 8 درصد کمتر از 2020 باشد.

منبع: تسنیم 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هر سهم پالایشگاههای ایران چقدر می ارزد؟
مهندس محمد صادقی/کارشناس بازار سرمایه
دکتر علیرضا علوی
دکتر علیرضا علوی/مدیرکل روابط عمومی منطقه آزاد کیش