۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲
کد مطلب : ۱۲۷۶۵۴

دودی کردن شیشه خودرو نیاز به مجوز دارد؟

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد گفت: شیشه خودرو‌ها تنها با ارائه گواهی پزشکی مجاز به دودی شدن است.
دودی کردن شیشه خودرو نیاز به مجوز دارد؟
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   سرهنگ مهدی زارع، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد  گفت: به دنبال دستورالعمل ناجا راننده و سرنشینان خودرو‌های شیشه دودی باید از فاصله سه متری قابل رویت باشند و مجوز شیشه دودی تنها با مجوز پزشک و تایید کمیسیون‌های فنی و پزشکی پلیس راهور صادر می‌شود.
او افزود: افرادی که بدون مجوز اقدام به دودی کردن شیشه خودرو کنند به مبلغ ۳۰ هزار تومان جریمه و مکلف به رفع شیشه دودی می‌شوند. همچنین در مراکز تعویض پلاک هم مقرر شده تنها در صورت رفع شیشه دودی غیر مجاز، شماره‌گذاری وسیله نقلیه انجام شود.
پلاک‌های آسیب دیده شامل طرح تعویض رایگان نیستند
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد همچنین از اجرای طرح تعویض رایگان پلاک‌های سوخته در استان خبرداد و گفت: خودرو‌هایی که پلاکشان بر اثر تابش آفتاب سوخته شده است به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه و خلافی خودرو تعویض می‌شود.
سرهنگ زارع با بیان اینکه در صورت مراجعه نکردن، خودرو‌ها به عنوان پلاک مخدوش جریمه می‌شوند، افزود: همشهریان با مراجعه به مرکز تعویض پلاک استان می‌توانند به صورت رایگان پلاک‌های آفتاب سوخته را تعویض کنند.
او اظهار کرد: تنها پلاک‌های آفتاب سوخته شامل این طرح می‌شوند و پلاک خودرو‌هایی که بر اثر تصادف یا ضربه فیزیکی دیگری مخدوش شده و یا آسیب دیده است شامل این طرح نیست و هزینه آن بر عهده صاحب خودرو است.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هر سهم پالایشگاههای ایران چقدر می ارزد؟
مهندس محمد صادقی/کارشناس بازار سرمایه
دکتر علیرضا علوی
دکتر علیرضا علوی/مدیرکل روابط عمومی منطقه آزاد کیش