۲
۱
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
کد مطلب : ۱۲۷۸۸۵

خبرهای خوب شپنا برای سهامداران

معاون اقتصادی و بازرگانی پالایش نفت اصفهان  ضمن اعلام آخرین افزایش سرمایه این مجموعه از تجدید ارزیابی دارایی‌ها توصیه‌های مهمی را برای سهامداران شپنا داشت.
پالایش نفت اصفهان
پالایش نفت اصفهان
 
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   صرامی در خصوص آخرین وضعیت تجدید ارزیابی پالایش نفت اصفهان از محل زمین گفت: کار کارشناسی این افزایش سرمایه انجام شده و گزارش‌های آن به زودی منتشر می‌شود. پس از آن برای اخذ مجوز حسابرس سازمان بورس و برگزاری مجمع اقدام می‌کنیم . 
وی در خصوص زمان اجرای این افزایش سرمایه تاکید کرد: کارشناسی مراحل آخر را می‌گذراند و در تلاش هستیم در فصل پاییز تجدید ارزیابی شپنا را انجام دهیم.
صرامی با تاکید بر اینکه رقم این تجدید ارزیابی هنوز مشخص نشده در خصوص شایعه افزایش سرمایه 500درصدی از تجدید ارزیابی گفت: هیچ عدد و رقمی را فعلا نمی‌توان اعلام کرد تا زمانی که کار کارشناسی به اتمام برسد و ما چنین ارقامی را تایید نمی‌کنیم.
وی با تاکید بر اینکه فعلا گام اول تجدید ارزیابی از محل زمین است گفت: برای تاسیسات و تجهیزات نیز برنامه‌ریزی‌هایی داریم که باید با کار کارشناسی دقیق تری انجام شود چرا که باید از این محل هزینه استهلاک هم در نظر گرفته شود.
وی در خصوص آخرین وضعیت افزایش سرمایه شپنا از محل سود انباشته نیز گفت: 15مهرماه یعنی سه شنبه دوهفته آینده مجمع افزایش سرمایه از سود انباشته برگزار می‌شود. امروز آگهی مجمع در روزنامه منتشر و در کدال هم قرار می‌گیرد.
به گفته صرامی این افزایش سرمایه 49 درصد معادل 2500میلیارد تومان است.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا توصیه‌ای به سهامداران شپنا که این روزها با فشار فروش مواجه است دارید، ‌گفت: سهام پالایش نفت اصفهان با ارزش است و پروژه‌های خوبی دارد.به خصوص پروژه تصفیه دیزل سال آینده به مدار تولید می‌آید و منافع آن را سهامداران بنیادی که صبوری کرده‌اند خواهند برد.
وی این پروژه را بسیار بزرگ دانست و افزود: این پروژه مراحل نهایی را طی می‌کند.سهامداران بدانند در بازار سرمایه با نگاه بلند مدت و سرمایه‌‌گذاری در سهام بنیادی همیشه می‌توانند سود خوبی شناسایی کنند.

منبع: همفکران
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

شبنا تموم شد وسلام