۷
۱۲
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
کد مطلب : ۱۲۳۷۵۸
براساس رنکینگ الکسا؛

"نفت ما"؛ پربازدیدترین پایگاه خبری-تحلیلی نفت

در جدیدترین رنکینگ الکسا، سایت "نفت ما" به عنوان پربازدیدترین پایگاه خبری-تحلیلی حوزه نفت و انرژی کشور، در رتبه اول قرار گرفته است.
"نفت ما"؛ پربازدیدترین پایگاه خبری-تحلیلی نفت
  پیش از این نیز پایگاه خبری "نفت ما"، همواره جزو سه پایگاه خبری برتر و حتی اول حوزه نفت و انرژی کشور، رتبه بندی شده است.
 
ردیف نام سایت رتبه الکسا در ایران
1 نفت ما
www.naftema.com
8682
2 نفت انلاین 9009
3 میز نفت 18.876
4 انرژی نیوز 26.718
5 صنعت نفت ایران 33.325
6 نبض نفت 41.630
7 نفت خبر 54.414
8 ایران پترونت 58.819
9 نفتی ها 59.743
     
 

در این میان سایتهایی همچون سیمای انرژی، پترونیوز، رویداد نفت، نکونیوز، نفت خوان، نفت امروز، انرژی امروز، فاقد هرگونه رتبه داخلی می باشند.Alexa Rank یا رتبه الکسا یک اندازه گیری کلی از محبوبیت یک وب سایت است، الکسا آمار ترافیک سه ماه گذشته میلیون ها وب سایت را در اختیار دارد، متریک رتبه الکسا حاصل ، چگونگی مقایسه یک وب سایت با دیگر سایت ها می باشد، هرچه این عدد کمتر باشد ، سایت محبوب تر است. وب سایتی با رتبه الکسا 1 از بیشترین میزان ترافیک و درگیری با سایر سایت های موجود برخوردار است. از آنجا که رتبه الکسا یک اقدام مقایسه ای است ، برای محک و معیار رقابتی مفید است.
اما چگونه رتبه الکسا محاسبه می شود؟ دو ورودی اصلی بر رتبه الکسا یک وب سایت تأثیر می گذارد: بازدیدکنندگان منحصر به فرد و بازدید های صفحه؛ الگوریتم های الکسا با نگاه کردن به داده های ترافیک از نمونه جهانی الکسا از میلیون ها کاربر اینترنت در طی دوره سه ماهه قبلی، رتبه الکسا را محاسبه می کنند.
الکسا در سایت خود اعلام کرده که رتبه وب‌سایت‌ها را بر اساس تعداد بازدیدکنندگان و متوسط تعداد صفحاتی که هر نفر در سایت بازدید کرده محاسبه می‌کند. البته در گزارش الکسا پارامترهای دیگری مانند نرخ بانس و متوسط مدت زمان حضور کاربران در سایت هم ارائه می‌شود، اما این پارامترها در محاسبه‌ی رتبه سایت‌‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. رتبه هر وبسایت براساس ترکیبی از تخمین بازدید کننده منحصر به فرد (Unique Visitors) و تخمین بازدید صفحه (Pageviews) در سه ماه گذشته حساب می‌شود.
بازدید کننده منحصر به فرد (Unique Visitors) تعداد کل کاربران در نمونه آماری الکسا است که در یک روز از یک وبسایت بازدید می‌کنند.
بازدید صفحه (Pageviews) تعداد درخواست کاربران برای بازدید یک وبسایت است. تعداد بیشتر از یک بازدید از هر وبسایت توسط هر کاربر در هر روز فقط یک بازدید صفحه ثبت می‌شود. پس اگر کاربری در یک روز صد بار از وبسایتی بازدید کند فقط یک بازدید در آن روز از آن کاربر ثبت می‌شود. این دو شاخص در فرمول‌های محاسباتی آماری قرار می‌گیرد و وبسایتی که عدد به دست آمده از ترکیب دو شاخص آن بالاتر باشد رتبه‌اش هم بالاتر می‌رود. رتبه‌بندی به صورت روزانه به‌روزرسانی می‌شود اما رتبه‌وبسایت‌ها میانگینی از سه ماه گذشته است. رتبه‌بندی هر کشور هم در بازه زمانی یک ماه گذشته حساب می‌شود. به علاوه روش‌های نرمال‌سازی آماری هم روی این داده‌ها اعمال می‌شود تا خطاهای آن کم و به آمار واقعی نزدیک شود.
در مورد اهمیت رتبه بندی سایت الکسا باید گفت سیستم رتبه بندی سایت الکسا یک سیستم رتبه بندی منحصربفرد بوده و اساسا با آدرس alexa.com تنظیم شده است. تعداد بازدیدکنندگان سایت به طور دقیق و صحیح محاسبه و تعیین شده و توسط الکسا عمومی می گردد. نتایج اعلامی توسط سایت الکسا به طور مستقیم و یا با واسطه از طریق ابزارهای بررسی رتبه سایت الکسا همگی از پارامترهای مهم در بهینه سازی وب سایت و تعیین  موقعیت و جایگاه سایت در نتایج موتورهای جستجو به شمار می رود. البته این نکته را نیز باید در نظر داشت که به دلیل برخی ترفندها و شیوه های سئو کلاه سیاه نظیر پاپ آپ می توان آمار بازید سایت را به صورت غیرواقعی افزایش داد و اینگونه آمار اعلامی توسط الکسا برای سایت مزبور صحت واقعی نداشته و ملاک معتبری برای ارزیابی سایت و جایگاهش در جهان و یا کشور نخواهد بود. اندازه گیری بی طرف رتبه الکسا می تواند در ارزیابی سایت ها قبل از هر اقدامی کمک کند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

طرفدار
نفت ما همیشه بهترین بوده
حسین
پس مشخص شد آقای پرمدعا فقط بازدید فیک میزنه توی تلگرام،،، حتی بین ۳ تای اولی هم نبود خخخخخخخخخخخ
تلاشگر نفتی
تلگرامی ها که اکثرا فیک و تو خالی هستند
سواد رسانه
البته میزان تاثیرگذاری رسانه ها فرآیندی نیست که بشه با الکسا و تعداد اعضا در کانال تلگرام یا اینستا گرام سنجیده بشه
تاثیرگذاری یک رسانه از نوع اخبار و نحوه انتشار آن و همچنین ضریب نفوذ در بین مدیران ارشد صنعت نفت مشخص میشه
ناشناس
طرف پیش مدیرا خودش رو جر داده میگه من پرمخاطب ترینم ولی رتبه آکساش مشخض میکنه هیچی نیست خخخخخخخخخخخ رتبه 26.718 خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
فیک نیوز رتبه چهارم🤣🤣🤣🤣🤣🤣
اسد
فقط ۳ تای اولی...بقیه خوب نیستن
حمید
ارزش واقعی و پرستیژ هر رسانه به سایتش است نه تلگرام و اینستاگرام

نفت ما و نفت آنلاین عالیند . میزنفت هم فوق العاده . چهارمی هم خودش پرمدعاست ولی هیچی نیست
روابط عمومی
نفت ما و میز نفت عالی اند نفت آنلاین هم فقط کپی کار هستش و تاثیرگذاری نداره بقیه هم که از اساس مشکل دارند
حمید
نفت آنلاین رو همیشه میبینم. کارش خوبه و بی طرفه . ولی کپی کاریش زیاده و شده مث تابناک . اگر خبر اختصاصی زیاد بزاره بهتره. ولی چون بی طرف هست پرمخاطب شده. میز نفت نیز پرستیژ خاصی دارد . واقعا عالی است کار آقای حاجی پور . نفت ما هم به تمام معنا خوب است فقط حیف که بی طرف نیست! بدترین رسانه هم انرژی نیوز است. که اصلا معتبر نیست! نه مجوز دارد و اثر گذاری خاصی نیز ندارد!!!! یک مشت بچه که دنبال استخدام و تبدیل وضعیت هستن فیک نیوز رو دنبال میکنن. هیچکس هم قبولش نداره
روابط عمومی نفت
انرژی نیوز استاد خبرسازی و باج گیری است. هیچ اثرگذاری نیز در بین مدیران نفت نیز ندارد.
زشته براتون
این مطلبو بردارید
جدی میگم سالهاست در این زمینه تجربه دارم
دیگه این مسئله اهمیتی نداره
بلاتکلیفی صنعت روانکار ایران در اثر رکود کرونایی
مهندس علیرضا آمار محمدی/ کارشناس ارشد روانکارهای خودرویی و صنعتی
محمود ذوقی
محمود ذوقی/دکتری محیط زیست دانشگاه تهران