۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
کد مطلب : ۱۲۹۲۸۶

سرنوشت درآمد حاصل از صادرات فولاد چه شد؟

علیرضا سلیمی، نماینده مجلس، در جریان بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد بررسی بازار فولاد، خواهان روشن شدن سرنوشت پنج میلیارد دلار درآمد حاصل از صادرات فولاد شد.
سرنوشت درآمد حاصل از صادرات فولاد چه شد؟
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،  او گفت که ۱۶ میلیون تن فولاد صادر می‌شود و  پنج میلیارد دلار از این طریق درآمد داریم، باید مشخص شود آیا این ارز به کشور بازگشته است، چگونه به کشور بازگشته و چگونه هزینه شده است.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مافیای پیچیده فولاد شکل گرفته است، افزود که در شش ماه اول سال‌جاری حدود ۲۶ درصد شمش در بورس عرضه شده است، اما معلوم نیست الباقی کجا رفته است.
سلیمی با اشاره به «ایجاد یک نوع گرانی در فروش فولاد، افزود که ورق فولاد را از بورس می‌خرند و به خودروساز یک و نیم برابر می‌فروشند و هم در قیمت و هم در نحوه توزیع مافیا وجود دارد.»
این نماینده مجلس همچنین گفت که در ۱۰ سال گذشته نُرم قیمت فولاد نسبت به سیمان حدود یک به هفت بوده است ولی در سال‌جاری بالای ۲۰۰ درصد شده است، علت آن چیست و چه کسی به این گرانفروشی دامن می‌زند و سود آن در جیب چه کسی می‌رود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما