۱
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
کد مطلب : ۱۳۱۹۵۰

سوال از وزیر نفت در خصوص مازوت

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با طرح سوالی از وزیر نفت، عنوان کرد: با وجود تذکرات علت تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به مازوت چیست؟
سوال از وزیر نفت در خصوص مازوت
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس  با اشاره به طرح سوال خود از وزیر نفت گفت: این سوال در رابطه با تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به مازوت طرح شده است.
وی افزود: در این طرح آمده که با وجود تذکرات علت صدور دستور برای تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به مازوت چیست؟

متن کامل طرح سوال نماینده شاهین‌شهر از وزیر نفت به شرح زیر است:
خلاصه سوال: علیرغم تذکرات متعدد کتبی و شفاهی، علت اصرار جنابعالی برای تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به مازوت و به خطر انداختن سلامت مردم چیست؟

شرح سؤال: جناب آقای وزیر
نشر آلاینده‌های خطرناک از دودکش نیروگاه‌های حرارتی با سوخت فسیلی نظیر مازوت یکی از عوامل مهم انتشار اکسیدهای گوگرد، اکسیدهای ازت و دیگر گازهای ناشی از سوخت ناقص و تولید باران اسیدی است که تمام این ترکیبات سمی و سرطان‌زا هستند.
اظهارات اخیر جنابعالی و اصرار برای تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به مازوت سوالات زیر را در پی دارد:
۱- هیاهوی دولتمردان و شخص جنابعالی از شروع دولت یازدهم برای آلایندگی ناشی از مصرف بنزین تولیدی پتروشیمی‌ها با اظهارات جدیدتان برای سوزاندن مازوت که به مراتب بسیار خطرناک‌تر است چه توجیهی دارد؟
۲-اگر دلیل این اصرار تولید ناگزیر مازوت است چرا رایزنی برای فروش آن در دستور کار قرار نمی‌دهید؟
۳- اگر مشکل پیش آمده به دلیل اشباع انبارهای ذخیره مازوت است چرا به جای سرمایه‌گذاری برای ساخت انبار ذخیره از ریه‌های مردم به عنوان انبار استفاده می‌کنید؟
۴- اگر ضرورت این تغییر سوخت کمبود گاز در زمستان است تدبیر و مدیریت افراد با تجربه‌ای مثل جنابعالی در همین جاها بایستی خود را نشان دهد تاوان مدیریت غیرصحیح تولید و مصرف را چرا باید مردم بپردازند؟
 

منبع: فارس 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا ایران درحال حذف شدن از مسیر ترانزیتی شرق به غرب است؟
مهندس آرین مهدی زاده/دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران-ترکیه
صنعت پتروشیمی؛ پیشران جهش تولید 
جواد باقرزاده/ سرپرست مالی پتروشیمی سبلان