۲
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
کد مطلب : ۱۳۲۱۵۵

سقوط شاخص بورس به ارتفاع ۱.۱ میلیون واحد

شاخص بورس در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۴۳هزار واحد افت کرد.
سقوط شاخص بورس به ارتفاع ۱.۱ میلیون واحد
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،    در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 8میلیارد و 638میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ارزش 7هزار و 52میلیارد تومان در 827هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 43هزار و 43واحدی در ارتفاع یک میلیون و 186هزار و 793واحد قرار گرفت.
بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل نمادهای معاملاتی سرمایه‌گذاری خوارزمی، کارخانجات داروپخش و موتورسازان تراکتورسازی ایران با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.
شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 11247واحد، کل (هم‌وزن) 10318واحد، قیمت (هم‌وزن) 6751واحد، آزاد شناور 48532واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم 33626 و 79597 واحد رشد کردند.
در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 808میلیون ورقه به‌ارزش 3هزار و 801میلیارد تومان در 458هزار نوبت، آیفکس 461واحد افت کرد و در ارتفاع 17هزار و 859واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، پلیمر آریا ساسول و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، توزیع دارو پخش و توکاریل بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

راهکار بهینه برای ساخت واحد سولفورزدایی در واحد‌های احیاء مستقیم
علی دیبایی/ مدیر فروش و بازاریابی شرکت گسترش فناوری خوارزمی
پایش وضعیت سلامت گیربکس با تحلیل سیال درون آن
مهندس علیرضا آمار محمدی/ کارشناس ارشد روانکارهاری خودرویی و صنعتی