۱
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
کد مطلب : ۱۳۳۰۴۷

سرمای شدید در تگزاس جان ۲۱ نفر را گرفت

سرمای بسیار شدید مناطق وسیعی از آمریکا را در بر گرفته و باعث مرگ ۲۱ نفر و قطعی برق گسترده شده است. این سرمای بی سابقه تا پایان هفته ادامه دارد.این طوفان های مرگبار به سمت جنوب شرقی آمریکا پیش می‌روند.
سرمای شدید در تگزاس جان ۲۱ نفر را گرفت
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   سرمای بسیار شدید مناطق وسیعی از آمریکا را در بر گرفته و باعث بسته شدن مراکز واکسیناسیون کرونا و عرضه واکسن شده است. انتظار نمی‌رود این طوفان تا پایان هفته فروکش کند.
 مقامات تگزاس مورد انتقاد شدیدی به خاطر قطعی مداوم برق قرار گرفته اند. سرما و یخبندان شدید مانع فعالیت توربینهای بادی در غرب تگزاس شده و تامین نیاز فزاینده مردم را برای شرکت‌های انرژی غیرممکن کرده است.
 حداقل 21 نفر در تگزاس، لوییزیانا، کنتاکی و میزوری جان خود را از دست داده‌اند.
 کاخ سفید طی بیانیه‌ای اعلام کرد رییس‌جمهور به فرمانداران ایالتهای آسیب‌دیده اطمینان داده دولت فدرال آماده ارسال منابع  اضطراری لازم است. شهردار هوستون در یک کنفرانس خبری اعلام کرد 1.3 میلیون نفر در این شهر برق ندارند. وی تاکید کرد رفع این مشکل باید اولین اولویت دولت باشد.
 مقامات جنوب تگزاس به شهروندان هشدار داده‌اند کباب‌پزها و هیترهای پروپان خود را به داخل منزل نیاورند. بیمارستان ها با موارد زیادی از مسمومیت با مونوکسید کربن روبرو بوده‌اند چون مردم سعی می‌کنند خانه های خود را با این وسایل گرم کنند.
 مراکز واکسیناسیون کرونا در هوستون همچنان بسته هستند و در ایالت نیومکزیکو ارسال واکسن‌های کرونا با تأخیر مواجه شده است.
 یخبندان شدید تولید در بزرگترین میدان نفتی این منطقه یعنی حوزه پرمین در غرب تگزاس را متوقف کرده است. بسیاری از پالایشگاه‌ها تعطیل هستند.
 برف و یخبندان از اوهایو تا ریوگراند را طی این هفته فرا گرفته و انتظار می رود بیشتر مناطق آمریکا را تا روز جمعه در بر بگیرد. سازمان هواشناسی آمریکا این توفان را یک توفان درجه 2 اعلام کرده است. دمای هوا در نبراسکا در روز سه شنبه به منفی 35 درجه سانتیگراد رسید و رکورد کمترین دما در 1978 را که منفی 27 درجه سانتیگراد بود شکست.
 
منبع: تسنیم 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

راهکار بهینه برای ساخت واحد سولفورزدایی در واحد‌های احیاء مستقیم
علی دیبایی/ مدیر فروش و بازاریابی شرکت گسترش فناوری خوارزمی
پایش وضعیت سلامت گیربکس با تحلیل سیال درون آن
مهندس علیرضا آمار محمدی/ کارشناس ارشد روانکارهاری خودرویی و صنعتی