۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۶
کد مطلب : ۱۳۳۱۸۲

ایران در نشست اوپک پلاس شرکت می‌کند

ایران عضو کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس نیست ولی در نشست کمیته نظارتی وزرای اوپک پلاس در ماه آینده میلادی شرکت خواهد کرد.
ایران در نشست اوپک پلاس شرکت می‌کند
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،    طبق گفته یکی از نمایندگان اوپک پلاس، ایران قرار است در ماه آینده میلادی در  نشست کمیته نظارتی وزرای اوپک پلاس شرکت کند.
 ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا و کاهش تولید نفت، عضو کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس نیست اما طبق گفته یکی از نمایندگان این ائتلاف، در نشست سوم مارس (13 اسفند) شرکت خواهد کرد. سازمان کشورهای صادر کننده نفت و متحدانش از جمله روسیه یک روز پس از این نشست برای تعیین سطح تولید در ماه آوریل دیدار خواهند کرد.
 با توجه به اینکه لیبی و ونزوئلا هم قبلاً در این نشست شرکت کرده‌اند، بنابراین حضور ایران در نشست اعضای این کمیته چندان هم غیرعادی نیست.
 با این حال، حضور ایران در این جلسه کمتر متداول بوده آن هم در شرایطی که احتمال برداشته شدن تحریم‌های آمریکا بر صادرات نفت این کشور وجود دارد. اگر صادرات نفت ایران از سر گرفته شود و بشکه‌های نفت آن به بازارهای جهانی راه یابند، تلاش‌های اوپک برای از بین بردن مازاد تولید طی همه‌گیری ویروس کرونا پیچیده تر خواهد شد.
 طبق پیش‌بینی ریستاد انرژی، اگر تحریمهای نفتی ایران برداشته شود، تولید این کشور تا 2023 از 4 میلیون بشکه در روز فراتر می‌رود.

منبع: تسنیم 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

راهکار بهینه برای ساخت واحد سولفورزدایی در واحد‌های احیاء مستقیم
علی دیبایی/ مدیر فروش و بازاریابی شرکت گسترش فناوری خوارزمی
پایش وضعیت سلامت گیربکس با تحلیل سیال درون آن
مهندس علیرضا آمار محمدی/ کارشناس ارشد روانکارهاری خودرویی و صنعتی