۱
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵
کد مطلب : ۱۳۳۲۶۳

معامله بنزین و سوخت جت بین ایران و ونزوئلا

سه منبع مطلع سه‌شنبه به خبرگزاری رویترز گفته‌اند، ونزوئلا در یک معامله پایاپای در ازای واردات بنزین از ایران، سوخت هواپیما به این کشور صادر می‌کند.
معامله بنزین و سوخت جت بین ایران و ونزوئلا
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   یکی از این منابع مطلع که هویتش فاش نشده به رویترز گفته است، بر اساس توافق سال گذشته شرکت دولتی نفت و گاز ونزوئلا «پترولئوس دی ونزوئلا» و شرکت ملی نفت ایران قرار شده است که ونزوئلا در ازای پرداخت بهای بنزین وارداتی از ایران به این کشور سوخت هواپیما بدهد.
طبق این گزارش به دلیل شیوع کرونا بسیاری از خطوط داخلی ونزوئلا زمین‌گیر شده‌اند و عملا این کشور با مازاد سوخت هواپیما مواجه است.
این منبع مطلع همچنین گفته است، نفتکش‌هایی که از ایران بنزین به ونزوئلا منتقل می‌کنند به هنگام بازگشت با خود سوخت هواپیما به ایران بازمی‌گردانند.
به دنبال توقیف دو محموله بنزین و نفت ایران توسط آمریکا در ماه‌های گذشته، بسیاری از نفتکش‌ها تمایل چندانی به انتقال سوخت به ونزوئلا ندارند.
یکی از منابع مطلع به رویترز گفته است، هر محموله قیمت گذاری و سپس تسویه حساب می‌شود. اگر اختلافی در بهای محموله وجود داشته باشد، این اختلاف در محموله‌های بعدی تسویه خواهد شد.
به دنبال تشدید تحریم‌های نفتی آمریکا علیه «پترولئوس دی ونزوئلا» و شرکت ملی نفت ایران در دو سال گذشته، جمهوری اسلامی کمک‌های خود را به ونزوئلا افزایش داده است.
به دنبال بروز کمبود بنزین در ونزوئلا٬ ایران از سال گذشته چندین نفتکش محموله بنزین به این کشور فرستاد. همچنین ایران قطعات مورد نیاز پالایشگاهی به ونزوئلا فرستاده است.
با این حال این دو کشور کمتر در خصوص نحوه‌های همکاری‌های خود به طور علنی اظهار نظر کرده‌اند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مدیریت انبارداری و نگهداری کالای پروژه ها
عبدالامیر دیوان بچاری/مدیر سایت ngl۳۲۰۰
صنعت پتروشيمي همواره موجب افتخار براي كشور 
علي مصطفوي مدير عامل طرح پتروشيمي شيخ بهايي
چالشهای قیمت گذاری قیر صادراتی ایران
محسن ورزشکار ؛ کارشناس صنعت قیر