۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
کد مطلب : ۱۳۳۶۱۷

اوپک نمرده است

بزرگترین تاجر مستقل نفت جهان اعلام کرد شرایط بازار و تأثیر تصمیم اوپک پلاس بر افزایش قیمت نفت نشان می‌دهد برخلاف ادعاها، اوپک نمرده است و همچنان کنترل بازار نفت را در دست دارد.
اوپک
اوپک
  به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   گروه ویتول، بزرگترین تاجر مستقل نفت جهان اعلام کرد اقدام غیر منتظره اوپک‌پلاس در هفته گذشته و افزایش متعاقب قیمت نفت نشان داد که برخلاف نظر کسانی که از مرگ اوپک سخن می گویند ائتلاف اوپک همچنان کنترل بازار نفت را در دست دارد.
 مایک مولر، مسئول فعالیت‌های ویتول در آسیا، گفت:«بازار نفت حاکی از آن است که ائتلاف اوپک پلاس کنترل آن را در دست دارد. ما شاهد کاهش ذخایر نفت دنیا خواهیم بود و این روند کاهش، در سه ماهه دوم سال جاری میلادی شدیدتر خواهد شد».
 ائتلاف اوپک پلاس هفته گذشته تصمیم گرفت قرارداد کاهش تولید را بدون افزایش تولید تمدید کند و تنها روسیه و قزاقستان مقدار ناچیزی افزایش تولید خواهند داشت، یعنی درست همان تصمیمی که در اجلاس ماه ژانویه گرفته شده بود. روسیه و قزاقستان اجازه دارند به ترتیب 130 هزار و 20 هزار بشکه در روز تولید خود را در ماه آوریل بالا ببرند.
 این در حالی است که بازار  نتیجه کاملاً متفاوتی را از این اجلاس پیش‌بینی می‌کرد و انتظار داشت عربستان کاهش تولید داوطلبانه خود را متوقف کند و 500 هزار بشکه در روز به تولید این ائتلاف اضافه شود. ولی عربستان همچنان یک میلیون بشکه در روز کاهش تولید داوطلبانه خود را در ماه آوریل خواهد داشت.
 به نظر می‌رسدآنچه عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان، دو هفته پیش اعلام کرده بود، واقعیت داشته باشد. وی گفته بود:« کسانی که سعی می‌کنند اقدام بعدی اوپک‌پلاس را پیش‌بینی کنند، باید بدانند که نباید غیرقابل پیش‌بینی‌ها را پیش‌بینی کنند».
 بازار و تحلیلگران از تصمیم اوپک پلاس در هفته گذشته شگفت زده شدند و اعلام کردند به نظر می‌رسد این ائتلاف مطمئن است نفت شیل آمریکا در پاسخ به افزایش قیمت نفت تا 65 دلار در هر بشکه، تولید خود را بالا نخواهد برد.
 مولر عقیده دارد تولید نفت آمریکا به این زودی‌ها به سطح سال 2019 باز نمی‌گردد.
وی در یک وبینار آنلاین گفت:«تعداد چاه‌های نفت آمریکا آنقدر افزایش نیافته که بتواند به سطح تولید 13 میلیون بشکه در روز در 2019 برسد».
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


نحوه اقدام جهت سلب حضانت
شیدا آریایی پور/ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی 
نفسم می گیرد در هوایی که .....
دکتر سمانه رحمت زاده