۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
کد مطلب : ۱۳۴۴۴۲

سرقت محموله جدید نفت سوریه توسط آمریکا

اشغالگران آمریکایی یک کاروان از تانکر‌های حامل نفت سوریه را از استان حسکه به عراق منتقل کردند.
سرقت محموله جدید نفت سوریه توسط آمریکا
 به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "،   نیرو‌های اشغالگر آمریکایی یک کاروان از تانکر‌های حامل نفت سوریه را ربوده و به عراق منتقل کردند.
منابع محلی در استان «السویدیه» گفتند: نیرو‌های اشغالگر آمریکایی کاروانی متشکل از ۴۱ تانکر از نفت سرقت شده سوریه را از حومه حسکه و از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید به کشور عراق منتقل کردند.
این منابع افزودند: نیرو‌های آمریکایی همچنین چندین کامیون سرپوشیده را از این گذرگاه به عراق بردند.
اشغالگران آمریکایی نفت سوریه را از مناطق تحت کنترل نیرو‌های دموکراتیک سوریه «قسد» و با همکاری این شبه‌نظامیان به سرقت می‌برند.
گفته شده نظامیان آمریکایی در این هفته همچنین کاروانی متشکل از ۱۸ تانکر، یخچال و بلد,زر، ۴ کامیون و ۳ خودروی هامر را با اسکورت نیرو‌های قسد به عراق انتقال دادند.
سانا روز شنبه به نقل از منابعی ویژه از انتقال تانکر‌های حاوی تجهیزات، اسلحه و ابزار لجستیک را از عراق به سمت پایگاه خود در شهر «الشدادی» در حومه جنوبی حسکه در عملیات هلی‌برن نیرو‌های آمریکایی خبر داد.
نیرو‌های اشغالگر آمریکایی همچنان به نقض قوانین بین‌المللی ادامه می‌دهند، زیرا طی ماه‌های گذشته تسلیحات و تجهیزات لجستیک بیشتری را به پایگاه‌های خود در حومه جنوبی حسکه آورده‌‎اند که برخی از آن‌ها در عملیات‌ هلی‌برن بوده است.
آمریکا در چارچوب طرح‌های اشغالگرانه خود در منطقه، همچنان از گروه‌های مسلح و تروریست‌ها پشتیبانی می‌کند و به برنامه‌های تفرقه افکنانه خود ادامه می‌دهد. این کشور، نفت و منابع زیرزمینی در منطقه جزیره سوریه را سرقت و روز به روز حضور نیرو‌های اشغالگر خود در این کشور را تقویت می‌کند.
با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، تروریست‌های آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

۵ نکته در خصوص انعقاد قرارداد احتمالی با گازپروم
حمید رضا علی قزوینی/ کارشناس مسائل حقوقی
صنعت قیر ایران؛ فرصت ها و چالش ها
مسعود اسفندیار / مدرس دانشگاه و تحلیلگر اقتصادی