۳
۱
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۷
کد مطلب : ۱۳۶۰۸۰

عملکرد درخشان اولین شرکت بورسی کشور در سال ۱۳۹۹

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت نفت پارس(نماد شنفت)، اولین نماد بازار سرمایه کشور، برای سال مالی منتهی به ۳۰/۱۲/۱۳۹۹، در روز سه شنبه مورخ ۱۸/۰۳/۱۴۰۰ در محل پالایشگاه این شرکت در کیلومتر ۲۲ جاده مخصوص کرج برگزار شد.
مجمع نفت پارس
مجمع نفت پارس
به گزارش نفت ما، شرکت نفت پارس به عنوان قدیمی ترین شرکت بورسی ایران، با سابقه فعالیت حدود 64 سال، مجمع عمومی عادی سالانه خود را با حضور 88 درصد از سهامداران، برگزار نمود.

حمیدرضا خلیلی، مدیرعامل شرکت نفت پارس و دبیر مجمع، ضمن ارائه گزارش عملکرد مدیریت در سال 1399، شیوع ویروس کرونا و تاثیرپذیری بازارها از این بیماری، افزایش چشمگیر نرخ ارز و افزایش قابل توجه بهای تمام شده محصولات را به عنوان چالش های اصلی شرکت و صنعت روانکارها در سال 1399 ذکر کرد.
مدیرعامل شرکت نفت پارس و دبیرکل انجمن پالایشگاه های روغنسازی کشور، با اشاره به 5 برابر شدن قیمت خوراک شرکت های روانساز از ابتدای سال 1399 تا پایان سال، افزایش بیش از 3 برابری هزینه های حمل و افزایش چند برابری ملزومات تولیدی مانند ورق و مواد پلیمری، عدم صدور مجوز افزایش قیمت محصولات روانکار موتوری متناسب با افزایش بهای تمام شده محصولات روانکار موتوری از طرف مراجع ذیربط را به عنوان چالش جدی این صنعت ذکر نمود که اثرات این موضوع در سال 1400 نیز مشهود است.
مدیرعامل اولین شرکت بورسی کشور، سپس با ارائه نمودارهایی از عملکرد شرکت نفت پارس از سال 1394 تا سال 1399، نظر سهامداران و حاضرین مجمع را به روند رو به رشد و مثبت شرکت از سال 1396 جلب نمود. نمودارهای مربوط به میزان دریافت خوراک، میزان فروش ریالی و مقداری محصول، میزان صادرات ارزی و مقداری، سود عملیاتی و سود خالص طی یک دوره 6 ساله نمایش داده شده و جهش چشمگیر شرکت در روندهای مربوطه کاملا مشهود بود.
سود خالص 928 میلیارد تومانی، صادرات 73 میلیون دلاری و فروش 3740 میلیارد تومانی شرکت در سال 1399 و همچنین سرمایه گذاری 830 میلیارد تومانی شرکت نفت پارس در 20 درصد از سهام شرکت پالایش پارسیان سپهر، به عنوان مهمترین شاخصهای عملکردی شرکت نفت پارس، مورد توجه سهامداران قرار گرفت.
سپس پرویز راحت، مدیرعامل شرکت توسعه انرژی تدبیر و رییس مجمع، ضمن تشکر از عملکرد درخشان شرکت نفت پارس طی سالهای اخیر، از حسابرس قانونی شرکت درخواست نمود که گزارش حسابرسی را قرائت نماید.
نهایتا پس از ارائه بندهای گزارش حسابرس و توضیحات مدیرعامل و معاون مالی و اقتصادی شرکت درخصوص موارد مطروحه، صورت های مالی شرکت نفت پارس برای سال مالی 1399 مورد تصویب مجمع قرار گرفت. 
پیشنهاد تقسیم سود به میزان 70 درصد سود قابل تخصیص، میزان سود تقسیمی هر سهم به مبلغ 2850 ریال، مورد تصویب مجمع قرار گرفت که رضایت سهامداران اقلیت را نیز به دنبال داشت.
پیشنهاد پاداش هیات مدیره به مبلغ 250 میلیون تومان نیز به تصویب مجمع رسید که نمایندگان گروه توسعه اقتصادی تدبیر، 200 میلیون تومان از مبلغ مذکور را به بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام برای کمک به محرومین و مشاغل آسیب دیده از کرونا اهدا نمودند.
باتوجه به شرایط و محدودیت های مربوط به شیوع ویروس کرونا، جهت فراهم ساختن امکان حضور همه سهامداران در جلسه مجمع عمومی عادی شرکت نفت پارس، جلسه مجمع به صورت زنده بر روی سایت شرکت پخش شده و سامانه پیامکی ویژه ای نیز جهت دریافت سوالات سهامداران، درنظر گرفته شده بود.
شرکت نفت پارس که حدود 75 درصد از سهام آن متعلق به گروه توسعه اقتصادی تدبیر و وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام می باشد، اولین تولید کننده محصولات روانکار در کشور و خاورمیانه بوده که با وجود قدمت زیاد در این صنعت، بواسطه پروژه های نوسازی انجام شده در شرکت، امروز مدرنترین تولید کننده این محصولات در بازار می باشد یکی از موفق ترین شرکت های فعال در بازار سرمایه بوده که بازدهی فوق العاده سهام شرکت در بورس طی سالهای اخیر که ناشی از عملکرد عالی و سرمایه گذاری های انجام شده توسط شرکت می باشد، موید این موضوع است.
نفت پارس در سال 1399 موفق به دریافت تندیس صنعت سبز کشور شد که با توجه به مجاورت پالایشگاه این شرکت در مرکز جمعیتی غرب استان تهران، آلایندگی آن تقریبا به صفر رسیده است. صادر کننده نمونه استان تهران و صعود به جمع 5 شرکت برتر کشور در حوزه منابع انسانی بر اساس ارزیابی استاندارد 34000 منابع انسانی، از دیگر افتخارات شرکت نفت پارس می باشد.
عملکرد شرکت نفت پارس در حوزه مبارزه با بیماری کرونا، بخصوص در زمینه احداث و راه اندازی بزرگترین کارخانه تولید ماسک کشور و همچنین مساعدت فنی در احداث بزرگترین کارخانه تولید واکسن کرونا در کشور، قابل تقدیر می باشد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

داورزنی
زمانبندی پرداخت سود رو لطفا اعلام کنید